fbpx

Рівняни нашкребли і свої 5 копійок

Діліться інформацією з друзями:

Куди подіти дрібні монети? Перейнятись цим питанням українців змусило рішення НБУ, яке з 1 жовтня вилучає з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок, що перестали бути платіжним засобом.

Ці дрібні монети вже не беруть за товари і послуги. Але це не означає, що їх потрібно викидати у смітник. За повідомленням Нацбанку, ці монети можна без обмежень і безкоштовно обміняти упродовж наступних трьох років: по 30 вересня 2020 року – в усіх відділеннях українських банків, а по 30 вересня 2022 року – у Нацбанку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк чи Райффайзенбанк Аваль).

Почнуть поступово вилучати з обігу й монети номіналом 25 копійок. Ними ще можна розраховуватися, але з банку їх в обіг уже не повертатимуть.

Нагадаємо, з 1 липня 2018 року в разі відсутності дрібних монет при продажу товарів готівкою діють заокруглення загальної суми в чеку (від 1 до 4 копійок – до 0, від 5 до 9 – до 10 копійок).

До речі, одесит Кирило Максименко, відомий своїми незвичними роботами з металу, надихнув своєю новою оригінальною ідеєю і рівнян. Йому вже вдалось отримати понад пів тонни монет, які щойно вийшли з ужитку. Вони підуть на створення нової скульптури, убороноса – змії, котра згорнулась у кільце і кусає себе за хвіст.

«Це символ циклічності у світі: добра і зла, дня і ночі, життя і смерті»,– каже автор.

Рівняни долучилися до флешмобу #свои5копеек і приносять монетки в пункт прийому, що на вулиці 16 Липня, 10 (студія реклами «ЧеГевара»).

Марія КОРНІЙЧУК