Перевозити дітей без автокрісел заборонив закон

Відучора в Україні офіційно можуть штрафувати водіїв за перевезення дітей без автокрісла – вступили у дію відповідні зміни до закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей”, який опублікували в офіційній газеті Верховної Ради “Голос України” 19 листопада.

Якщо водій здійснив це правопорушення вперше, то його очікує штраф на 510 гривень. А ось таке повторне правопорушення вже «потягне» на 850 гривень.

Як зазначила на брифінгу в управлінні патрульної поліції Рівненщини старша інспекторка патрульної поліції Богдана Петровська, заборонено перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або молодших 12 років без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою пасів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу. Це або автокрісла чи інші засоби пасивної безпеки. Патрульні мають право зупинити автомобіль, в якому вони побачили таку дитину без автокрісла. Для того, щоб, при потребі, заміряти зріст дитини, патрульні мають відповіджне обладанання – лінійки, рулетки.

Патрульні наголошують – якщо сім’я багатодітна, то всі діти повинні сидіти в автокріслах. А ось якщо в автівках відсутні, за технічною паси безпеки для закріплення автокрісел (старі моделі), то в таких автомобілях дітей перевозити не можна.

Також інспектор запевнила, що на перших порах патрульні будуть лояльно ставитися до водіїв-порушників – не штрафуватимуть, а обмежаться профілактичними бесідами. Адже правоохоронці не мають на меті складати протоколи для кількості, а хочуть, щоб керманичі безпечно перевозили найменших пасажирів.

– Звичайні автомобільні сидіння і ремені безпеки не гарантують захисту маленьких пасажирів, – пояснив старший лейтенант поліції Микола Петльовський. – При бокових ударах та перевертанні автомобіля дитина, яка в автокріслі, буде знаходитись у стабільному положенні. А під час зіткнення дитина, яка на руках дорослого, може вилетіти у лобове скло, травмуватися об панель автомобіля чи сидіння, або навіть дорослим, який її тримав на руках.

Встановлення автокрісел не обмежується лише приватними автівками –таке переобладнання поширюється як на таксі, так і певні види громадського транспорту. Звичайно, ні автобуси чи тролейбуси під цю категорію не підпадають.

Микола ПІКУЛА

Діліться корисною інформацією з друзями: