fbpx

Військовий експерт про касетні боєприпаси

В рази збільшать ліквідацію живої сили та пошкодження техніки противника — експерт про касетні боєприпаси.

У коментарі Military Media Center військовий аналітик Петро Черник оцінив військові переваги касетних боєприпасів, рішення про передачу яких Україні оголосили у п’ятницю Сполучені Штати.

«Уявіть собі футбольне поле, тому що приблизно таку площу він накриває, і на ньому є в різних кутах кілька одиниць техніки.

Аби уразити її звичайним снарядом треба дуже і дуже прицільно стріляти, це може бути дуже довго і не факт, що буде влучання», — сказав Петро Черник.

Натомість касетний снаряд заходить на висоту 15-20 метрів над землею і на площу більше ніж футбольне поле розкидає субелементи, які вибухають.

«Ці елементи повністю не знищать бронетехніку, але пошкодять. При цьому повністю знищену техніку не забирають з поля бою, а пошкоджену забирають, а це відповідно вимагає колосальних моторесурсів, технічних і людських», — сказав аналітик.

«Тобто цей боєприпас кратно підніме винищення саме живої сили противника й ушкодження його техніки».

При цьому українські війська не будуть використовувати касетні боєприпаси у міській забудові, а лише у районах зосередження російських військ для прориву ліній оборони.

Фото: Patrick Pleul/dpa/picture alliance.

Читайте також: Майже чотири тисячі нарковмісних рослин виявили на Рівненщині