fbpx

Сили оборони України: армія безстрашних феноменів та безпрецедентних парадоксів

10 унікальних фактів про нашу визвольну війну.

Заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр з нагоди 500 днів широкомасштабного вторгнення росії в Україну нагадала про 10 унікальних досягнень ЗСУ.

 1. 500 днів + 8 років реального бойового досвіду: жодна сучасна армія світу не була задіяна у війні такої високої інтенсивності. Війна, яку розв’язала росія в Україні, стала наймасштабнішим конфліктом в Європі з часів Другої світової війни.
 2. Цю війну можна впевнено вважати “першою війною безпілотників”. Насиченість бойових підрозділів ЗСУ безпілотними літальними апаратами не має аналогів у світі. Безпілотні повітряні, наземні та водні апарати інтегровані в кожен етап бойових дій. Ми першими у світі почали широко застосовувати ударні квадрокоптери й FPV-дрони.
 3. Протиповітряна оборона України вперше у світі обʼєднала й ефективно використовує новітні західні та радянські системи, винищувальну авіацію і мобільні групи з ПЗРК.
 4. Наступальні дії ЗСУ спростували один з фундаментальних постулатів воєнної науки про необхідність чисельної (у 3-5 разів) переваги у живій силі та озброєнні під час наступу. Українська армія наступає і звільняє землі в умовах повної переваги противника — як в озброєнні, так і в кількості особового складу.
 5. 5000 жінок на лінії вогню з-понад 42 тисяч жінок у ЗСУ.
 6. Створено унікальну систему надання допомоги пораненим, якої нема ніде у світі, — Єдиний медичний простір. Це об‘єднання військових та цивільних медичних закладів та спеціально розроблена система логістики, яка охоплює всю територію держави та використовує всі види транспорту. Результат — до 82% поранених українських військових після відновлення повертаються у стрій. 80% поранених упродовж так званої золотої години отримують належну допомогу. Смертність військових на етапі евакуації максимально зменшилась.
 7. Професійне та ретельне планування наступальних операцій нашим командуванням має наслідком унікальний факт – наступаюча сторона несе значно менші втрати, ніж та, що знаходиться в обороні.
 8. Українські військові вперше збили гіперзвукову російську ракету Кинджал. Ворожа ціль була знищена за допомогою зенітно-ракетного комплексу Patriot.
 9. «Піхота виграє битви, логістика виграє війни», – Джон Першинг, генерал армії США часів Першої світової. Наш фронт, попри величезну протяжність та збільшення армії на сотні тисяч осіб, стабільно поповнюється харчами, пальним, технікою, зброєю й боєприпасами. Логістику грамотно оптимізовано з урахуванням загроз авіаційних та ракетних ударів.
 10. «Цифра-зброя». Протягом 500 днів війни впроваджено ІТ-рішення для управління боєм, операцією та їх всебічним забезпеченням:
  • бойова система управління тактичної ланки «Кропива»
  • платформа з ситуаційної обізнаності Delta
  • cервіс підтримки логістичних операцій НАТО «LOGFAS»
  • проєкт «Очі».

Фото: Military Media Center.

Читайте також: Військовий експерт про касетні боєприпаси