fbpx

Рівне: грип є, але панікувати не варто

Діліться інформацією з друзями:

Сезон грипу стартував у Рівному лише у січні. Саме з початку нового 2020 року почали фіксувати випадки цього захворювання. Загалом хворих на грип було 24.

Медики запевняють, що підстав для паніки немає. Адже хворих поки ще дуже мало. Хоч і наголошують: до свого здоров’я слід бути уважним, особливо тим хто має хронічні хвороби або ж ослаблений імунітет. 

Нині в реанімаційному відділенні з пневмонією (після грипу) перебуває молода вагітна рівнянка. Ще один 50-річний чоловік із важкою двосторонньою пневмонією знаходиться на лікуванні в обласній лікарні. Їхній стан незначно поліпшується. Діагноз ще одного мешканця Сарненського району, який має складну двобічну пневмонію, нині перевіряється. Можливо у нього теж грип типу А. 

– У цілому захворюваність у Рівному на грип та ГРВІ ще не досягла й середини до порогового рівня, – запевнив начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів. – Звісно ж є певна настороженість, бо цей вірус дає серйозні ускладнення. Але уже минула майже половина епідсезону, будемо сподіватися, що така тенденція збережеться.

Медики застерігають, що найчастіше ускладнення розвиваються саме в тих, хто має хронічні недуги серцево-судинної, дихальної систем, нирок, хвороби обміну речовин. В особливій групі ризику – вагітні.

Часто ускладнення виникають у тих випадках, коли хворий спочатку лікується народними засобами, або й узагалі намагається «на ногах» перенести хворобу, сподіваючись, що «саме минеться». Тому усіх, хто захворів, просять звертатися за фаховою допомогою.

Єдиним надійним способом попередити грип або застрахувати себе від ускладнень медики називають вакцинацію. Вакцину (європейського або корейського виробника) можна придбати в аптечній мережі, її вартість приблизно 205 грн. Щеплюватися можна впродовж усього епідсезону.

Наталія НИРКОВА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»