Рівненщина:на ГРІ уже захворіло понад 4 тисячі мешканців

Діліться корисною інформацією з друзями:

Стартував сезон захворюваності на грип та інші гострі респіраторні інфекції (ГРІ), повідомляють медики Рівненщини. За перший тиждень жовтня на ГРІ захворіло 4722 мешканців області, з них 3264 (69%) дитини.

Впродовж тижня було госпіталізовано 130 хворих, у тому числі 99 дітей, повідомляє обласний лабораторний центр. Поки що захворюваність знаходиться на сезонному рівні. Однак з кожним тижнем очікується збільшення хворих. Прогнозується що свого максимуму захворюваність досягне в грудні – лютому.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Саме зараз час подбати про те, як уберегти себе від грипу. Найбільш ефективним засобом профілактики є вакцинація.

Нагадаємо, про це в редакції «Семи днів» у п’ятницю розповідали медики.

Жовтень є найбільш сприятливим періодом, щоб вакцинуватись від грипу. Першочерговому захисту від грипу потребують діти від 6 міс до 5 років, дорослі старше 65 років, особи з хронічною патологією (серцево-судинної, дихальної системи, цукровим діабетом та ожирінням), вагітні.

Всі актуальні штами вірусів грипу, які будуть циркулювати у цьому році включені в склад протигрипозних вакцин. В Україні зареєстровані дві вакцини Ваксігрип – Тетра (Санофі Пастер, Франції) та ДжіСі Флю (Грін Кросс Корпорейшн, Корея). Всі ці вакцини вже можна придбати в аптечній мережі області.

Цьогоріч в нашій країні прогнозується циркуляція таких вірусів грипу:

Грип А(H3N2) «Канзас»,

Грип А(Н1N1) «Брісбен»

Грип В «Колорадо» та грип В «Пхукет».

Із чотирьох вірусів новими для нашої держави є два – Канзас і Брісбен.