fbpx

Мурал художника Бенксі створив проблеми домовласника

Діліться інформацією з друзями:

Мурал художника Бенксі у Британії на житловому будинку створив масу проблем подружжю, яке за ним доглядало.

Читати далі: Мурал художника Бенксі створив проблеми домовласника

Подружжя витратило майже 250 тисяч доларів, щоб прибрати мурал художника Бенксі зі своєї стіни через “надзвичайно стресовий” догляд за ним, повідомили журналісти.

У 2021 році Бенксі намалював 6-метрову чайку на стіні будинку у місті Лоустофт, графство Саффолк, повідомляє Art News та Artnet News.

Відтоді домовласники Гаррі та Гокеан Коутси були змушені платити за охорону та збереження чайки, щоб захистити її від вандалів. Вони витрачали майже 50 тисяч доларів на рік. Видалення муралу коштувало близько чверті мільйона доларів.

“Спочатку це було просто неймовірно, але з розвитком подій це стало надзвичайно стресовим. Я не впевнений, що Бенксі усвідомлює непередбачувані наслідки для власників будинків.”, – сказав Гаррі Коутс в інтерв’ю. У 2021 році Бенксі намалював 6-метрову чайку на стіні будинку в Лоустофті

Хулігани намагалися зафарбувати мурал, а крадії відколювали фрагменти роботи, щоб продати їх на Facebook, від чого страждала і будівля, і її власники.Після однієї з таких крадіжок подружжю довелося за власний кошт найняти охоронця, який би стежив за муралом вночі. Зрештою, сім’я вирішила зняти 22-тонний мурал. Подружжю Коутсів довелося перекривати дорогу і наймати 40-футовий кран – це коштувало у 200 тисяч фунтів стерлінгів (246 300 доларів).

Міська рада Лоустофта визнала, що подружжя має право вилучити роботу зі своєї власності, і що “роботи Бенксі, за своєю природою, не завжди можуть бути постійними об’єктами”. Місцевий арт-дилер Джон Брандлер хоче зберегти мурал у галереї чи музеї. А Коутси сподіваються продати картину, щоб відшкодувати свої витрати.

Читайте також: Зрадниць, які передавали окупантам інформацію про українські війська, чекає суд