fbpx

Влітку Ейфелева вежа підростає

Діліться інформацією з друзями:

Літо, це пора року, яку з нетерпінням чекають більшість людей, що живуть у Північній півкулі. Це сезон відпусток і веселого проведення часу. З цією порою в кожного з нас пов’язано багато позитивних емоцій і спогадів.

Однак, не завжди літо буває добрим. Для спекотних країн — це посуха, брак питної води, проблеми з пиловими бурями і смогом. Чимало людей у літні дні отримують сонячний удар або опіки.  

Цікаві факти про літо

● Спека по-різному переноситься людиною при різних показниках вологості. Тому синоптики активно використовують так званий «індекс спеки», у якому враховують обидва актуальних показники, як температури, так і вологості. Наше тіло охолоджується, випаровуючи вологу, а якщо її в повітрі й так досить, процес тепловідведення протікає повільно. Це призводить до того, що в 30 °С спеку при 90 % вологості наше тіло сприймає як 40 °С, а в умовах сухого повітря тільки як 26 °С.

● Людський організм при сухому повітрі може витримати температуру +71 °С не більше однієї години. Експериментаторами теоретично було припущено, що гранична температура, при якій людина ще в змозі дихати становить +116 °С. Однак, у Бельгії, в 1958 році, був зареєстрований випадок, коли людина зуміла витримати кілька хвилин у термокамері при +200 °С!

● Влітку в людини підвищується віра у власні можливості. Також, у цю пору року люди стають більш товариськими й довірливими.

● Урагани і грози проявляють себе здебільшого саме влітку. Тепла погода створює оптимальні умови для їх зародження й розвитку.

● В середині червня починають цвісти тополі, викликаючи в алергіків безліч неприємних симптомів. Алергію спричиняє не сам пух, а пилок, який він переносить.

● Коли температура довкілля досягає 40 °С, людське тіло для нормалізації температурного режиму виробляє до 1 літра поту за годину, змушуючи нас безперервно пити воду.

● Влітку, Ейфелева вежа через розширення заліза під сонячними променями збільшується в розмірі й підростає приблизно на 15 см.

● У 1816 році, у Західній Європі й Північній Америці видався вельми холодний літній період (у червні на річках стояв лід і на полях лежав сніг), і тому він увійшов в історію людства як «рік без літа». Вільям Хамфрейс, американський дослідник клімату, в 1920 році, окреслив, як одну з найбільш ймовірних причин — виверження вулкана Тамбора, що відбулося в 1815 році на іншому кінці Землі, на острові Сумбава, що в Індонезії. За його припущеннями попіл, що поширився за кілька місяців у стратосфері, зумів спричинити ефект вулканічної зими в Північній півкулі.

● Літня спека, може бути причиною загострення серцево-судинних захворювань, органів дихальної системи, нирок і щитоподібної залози. Особливо берегти себе потрібно вагітним жінкам і літнім людям.

● Жінки в середньому переносять спеку трохи гірше за чоловіків. У них більше підшкірного жиру, який перешкоджає швидкому охолодженню організму. Підшкірний жир має недостатню кількість кровоносних судин і не дає змогу крові віддавати в навколишній простір надлишкове тепло організму.

● Овочі і фрукти, містять вуглеводи і вітаміни, які дають витривалість і стійкість до спеки. Улюблене всіма морозиво, навпаки, дає багато калорій, що влітку не потрібно. Пересолювати їжу в цей період не варто, інакше буде мучити спрага.

● Фізичні тренування в жарку погоду дають змогу худнути значно швидше, ніж взимку. Має бути дотримана лише головна умова не перебувати довгий час на сонці.