fbpx

Яким чином зберегти поживні речовини при заготівлі овочів та фруктів на зиму

Діліться інформацією з друзями:

Учені та дієтологи стверджують, що заморожування є най­оптимальнішим способом заготівлі овочів та фруктів на зиму. Адже такий спосіб дозволяє зберегти більшість поживних речовин і не потребує некорисних доданків: цукор, сіль чи оцет. Однак у цьому питанні слід запам’ятати як саме заморожувати певні овочі та фрукти.

Головна порада – заморожуйте продукти готовими до вживання!

Кабачок і компанія

Кабачки, миєте, ріжете уздовж. Можете навіть дістати насіння, якщо воно надто велике. Застеляєте деко пергаментом, запікаєте овочі, охолоджуєте, складаєте в пакет і – в морозилку. Взимку дістаєте, додаєте банани, яйця, борошно, блендеруєте і робите оладки. Або кидаєте у киплячу воду, додаєте моркву, порей, часник, карі та кукурудзяне борошно, блендеруєте і готовий крем-суп. Це найкомпактніший та найпростіший спосіб заготівлі кабачків.

Зробіть з баклажанами той самий трюк, що й з кабачками, а взимку додайте до них горіхи, чи тхіну, часник, олію, заморожену в олії кінзу, і зробіть закуски пхалі чи баба-гануш.

Гарбуз варто запекти, а тоді уже заморозити. Зимою дістаєте, а той гарбуз і в суп можна, і в салат, і до м’яса запеченого підкласти, і брауні зробити навіть. Тільки не морозьте його сирим!

Огірки – у формочках для льоду

З огірками такий трюк не спрацює. Ми їмо їх сирими. Тож слід вчинити інакше: потерти на терці, скласти у формочки (навіть для льоду) і заморозити маленькими дозами. Взимку такий огірковий кавалочок змішуєте зі сметаною, кропом (теж із морозилки), сіллю і часником та маєте соус, що пахне літом.

Солодкий перець можна морозити і сирими шматочками.

Порізали, поклали на деко, заморозили, склали в пакет і заховали в морозилку. Та тоді він згодиться хіба на супи чи соуси, бо лишається від нього лише запах. Можна вчинити складніше. Для цього взяти чималу осінню червону паприку, дістати насіння, запекти, зняти шкірки (це буде просто), скласти в пакети чи ємності й заморозити. Взимку дістали – і гайда уявляти, що ви в Іспанії: і на канапку можна покласти, і з фетою та часником змішати.

Без капусти буде пусто

Різні капусти – цвітну, броколі, брюсельську, кале – так само треба бланшувати на парі чи в окропі. В ідеалі ще хутко охолодити, а тоді морозити невеликими порціями.

Листову зелень: мангольд, шпинат, бурякову гичку, кале, варто швидко – хвилини півтори-три – бланшувати малими порціями, охолоджувати, сушити і морозити. Можна просто протушкувати на пательні без олії. А взимку дістати і використати в якості подушки для яєчні чи запеченого м’яса.

Запашні базилік, кінзу та петрушку варто перемолоти з олією, а вже тоді морозити малими порціями. Можна додати до них насіння льону, гарбуза чи часникові стрілки. Взимку матимете соус на кшталт песто. Сіль не додавайте.

Яблука і ягоди

Яблука, груші, абрикоси, персики, сливи чи ревінь слід почистити від зайвого, запекти чи протушкувати до розм’якшення в мультиварці, а вже тоді фасувати для заморожування. Взимку їх дістаєте, розморожуєте, викладаєте на застелену форму для запікання, посипаєте корицею, заливаєте тістом для бісквіту і печете. Розраховуйте порції так, щоб один пакет для заморожування був достатнім для одного бісквіта.

Чорниці та кріп – ось де все прозоро. Помили, просушили (є такі ручні центрифуги для цього), розклали на деко і заморозили, тільки окремо. Потім розфасували на зиму. Теж окремо.

Гриби з лісу заморожують так само провареними і готовими до зустрічі з цибулею та сметаною.

Не прагніть заморозити полуницю чи малину цілими і красивими. Натомість помийте їх та блендеруйте. А морозьте компактне пюре, яке апетитно розморозиться на відміну від ягід.

З вишні варто дістати кісточки і пастеризувати перед заморозкою. Саме ці, на перший погляд зайві дії, зберігають її справжній смак та користь.

Помідори, особливо «сливки» чи «чумак», створені для того, щоб взимку стати шакшукою (смажена страва з яєць та овочів). Якщо ваша душа не лежить до консервації м’якоті помідорів, то можна викласти томати на деко, запекти трішки (щоб поморщилися). Тоді зняти з них, як панчоху, шкірку. Такі уже трішки зневоднені й відкриті до повітря помідори можна спакувати і заморозити, чи блендерувати і зробити пастилу в cушарці.

Ожина, смородина, аґрус, порічки та шовковиця придатніші для варення, ніж для заморожування. Звісно, ви можете їх заморозити, але є високі шанси, що заготівлі зустрінуть наступне літо.

Ще заморожувати можна гаспачо, кавуновий і виноградний сік, приготовані овочеві страви.

Джерело сайт BBC