Українські піснеспіви звучали в мадридському храмі

Іспанські канікули для вихованців недільних шкіл Свято-Покровського собору Рівного та Свято-Софіївської парафії Володимира-Волинського розпочалися з Мадрида.

Столиця Іспанії зустріла українців погожою сонячною дниною. Такою ж теплою і привітною видалась уся подорож Піренейським півостровом, на яку юних мандрівників благословив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон та єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей.

У Мадриді українці прогулялися вуличками, парками та алеями старовинного міста, оглянули палацові комплекси і цікаві архітектурні споруди різних століть, відвідали кафедральний собор, ознайомившись з його історією та святинями храму. Втім мета поїздки підопічних недільних шкіл на чолі з протоієреєм Євгеном Рябцем зводилася не тільки до відкриття духовної та культурно-історичну спадщини сонячної Іспанії, а й до розширення кола спілкування. Отож, у Мадриді відбулася незабутня зустріч з вихованцями Української суботньої школи «Берегиня», що працює при Асоціації «Сівач», якою опікується подружжя Гамалевичів. Адже спільний концерт, де звучали українські пісні, поезія та виконувалися запальні таночки, об’єднав дітей і дорослих у дружню земляцьку родину.

Не менш зворушливою для всіх була аудієнція в Митрополита Іспанського та Португальського Полікарпа, яка відбулася в соборі святих Димитрія та Андрія. На згадку про цю подію владика після піснеспівів подарував дітям іконки, отримавши на пам’ять від української делегації церковні календарі.

Масу позитивних емоцій залишила по собі й мандрівка до Валенсії, яка приваблює незвичною архітектурою, вражаючими парками і садами. Тут вихованці недільних шкіл побували на недільній літургії у храмі Петра і Павла, а також долучилися до українських вечорниць у Валенсії.

Дев’ять днів подорожі до Іспанії минули для юних українських паломників як один день. Тепер вони живуть мріями про нові країни, зустрічі і враження, які на них чекають у мандрівках «Канікули в країнах Європи-2020».

Мирослава ХОМІЦЬКА

Діліться корисною інформацією з друзями: