fbpx

У Рівному презентують виставку відомої української художниці Олесі Гудими

Діліться інформацією з друзями:

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» презентує малярство Олесі Гудими – вільної української художниці, для якої не існує кордонів, яка  пропагує у світі через мистецтво усе українське. Виставку «МОЯ ВЕЛИКА ЛЮБОВ. MY BIG LOVE» презентують у галереї 5 березня о 14 годині.

Роботи мисткині, окрім України, «оселилися» в Канаді, Франції, США, Німеччині, Великобританії, Вірменії, Іспанії, Польщі, Швейцарії, Угорщині… Це саме вона показала людству «Українську мадонну», виростила «Дерево життя» і випустила у світ «Ангелів миру для України».

Виставка «МОЯ ВЕЛИКА ЛЮБОВ. MY BIG LOVE» об’єднує близько 40 картин малярки із двох найвідоміших її серій – «Українська мадонна» (одна з картин саме із цієї серії, за версією ПАТ «Укрпошта», належить до 50 найкращих зображень століття) та «Квіти». Її «Українська мадонна» – іконографічне зображення жінки, яка носить у собі сакральне знання – як українська душа, яка в невпинному коло обігу життя, переходить з одного стану до іншого, зрілішого та відповідальнішого. А її «Квіти» – навіяні ландшафтами, спровоковані краєвидами, продиктовані пейзажами – плавно перетікають в орнаментику таємничого візерунку, що виникає з переплетених ліній. Усі ці картини емоційні, з характерними образами, виконані швидким пензлем у техніці impasto (коли застосовується густе, соковите накладення фарб, після висихання такі картини відрізняються характерною ефектною фактурою, де фарби ніби «виходять з полотна»).

Загалом творчий доробок Олесі Гудими налічує близько тисячі картин. Усі вони виконані в еклектичному змішанні художніх напрямків: експресіонізмі, абстракціонізмі, символізмі, наїв-арті, магічному реалізмі та постмодернізмі. Їх можна зарахувати до інтуїтивної форми живопису – тієї, що йде за серцем, спонтанно, не базуючись на вже винайдених техніках і законах. Знаково-ребусний характер композицій поряд з енергетичною зарядженістю колориту демонструють момент інтелектуальної гри авторки з глядачем, яка примушує шукати «розв’язки» на підсвідомому, інтуїтивному рівні. Але оце намагання проникнути у нашу підсвідомість відбувається лагідно і безболісно.

Виставка Олесі Гудими «МОЯ ВЕЛИКА ЛЮБОВ. MY BIG LOVE»  триватиме у двох центральних залах галереї «Євро-Арт» з 3 березня по 18 квітня 2021 року.