fbpx

Рівненський молодіжний театр: проблеми залиште на потім (фото)

Любов і визнання глядачів – головний критерій успіху для служителів Мельпомени у Народному аматорському молодіжному театрі, який створила Атталія Гаврюшенко. Аншлаги, овації й квіти після вистав наповнюють позитивною енергією кожного, хто завітає до храму мистецтв. Окрилюють душу митців до пошуку нових виражальних засобів, переконливих образів та можливостей змінити цей світ на краще. За 52 роки існування молодіжного театру багато з вистав мали резонансний успіх, удостоєні престижних театральних нагород. Його по праву називають народним.

10 жовтня у Народному аматорському молодіжному театрі Атталії Гаврюшенко, який діє на базі Рівненського міського палацу культури «Текстильник», виставою «Різдвяна історія, або Як знайти тата» відкриють новий, 52-й театральний сезон.
Це театральне дійство за мотивами п’єси класика сучасної комедії, англійського драматурга Рея Куні «Суто сімейна справа». У багатьох сенсах вона особлива.

 

– Смішні герої, кумедні ситуації, в яких кожен новий поворот подій народжує хвилю сміху, а ще яскрава сценографія та костюми. Усе це не дасть глядачеві сумувати і дозволить забути про всі насущні проблеми,– розповіла режисер вистави та акторка Олена Гордійчук.

Актори театру зізнаються, що вони є аматорами, але над виставами працюють професійно.

 

– У нас, як правило, актори більше люблять репетиції. Цей процес заворожує, затягує у вир подій вистави і ти вже не знаєш напевне: живеш ти чи граєш,– розповів актор театру Валентин Кравчук.

Виставу «Різдвяна історія, або Як знайти тата» простою не назвеш. Адже це комедія, яку грати непросто. Готували постановку більше ніж два місяці, але все одно сумніваються, що зробили все довершено. Щоправда, обіцяють, що вдосконалювати будуть вже по ходу: щоразу, як знову і знову виходитимуть на сцену.

 

Дійові особи: Девід Мортімер – Сергій Романішин, Майк Коноллі – Валентин Кравчук, Розмарі Мортімер – Юлія Басюк, Х’юберт Боні – Михайло Нестерчук, Кастелянша – Людмила Фоломієва, Сер Уільям Нельсон – Андрій Рибалко, Джейн – Вікторія Павловська, Леслі – Андрій Шуманський-Банацький, Біл – Едуард Древицький, Сержант – Сергій Антонюк, Медсестра1– Ірина Тимочко, Медсестра2 – Вікторія Тарасюк, Мамуся – Наталія Савич.

Музичне оформлення вистави: Сергій Романішин, хореографічна постановка: Олена Додчук, дизайн і пошиття костюмів: Людмила Фоломієва.

 

Актори щиро сподіваються, що Атталії Матвіївні їхня гра сподобалася б. Її підтримку, настанови, дотепні жарти пам’ятають і досі, хоча вже шість років як за життям театру вона слідкує з небес.

– Атталія Гаврюшенко назавжди залишиться для нас Актрисою, Педагогом, Людиною! А ще вона почесний громадянин нашого міста. Ми зберігаємо її дітище – Народний аматорський молодіжний театр. Тепер у наших серцях є той вогник, з яким творила, жила і дихала засновниця нашого театру,– сказав художній керівник театру Едуард Древицький.

Тож усіх шанувальників театрального мистецтва і просто охочих отримати позитивних емоцій запрошують 10 жовтня о 19.00 до Рівненського міського палацу культури «Текстильник»

– Чекаємо нашого теплого, чуйного глядача, який з душевним трепетом стежитиме за грою акторів і відчує особливу атмосферу вистави, яку створили саме для нього, – сказала Олена Гордійчук.

Оксана ПИЦЬКА