fbpx

Невипадкові випадковості, або що говорять про Рівне нерівняни

Ви вірите у випадковості? Колись я щиро вірила. А тепер впевнена, що всі випадковості невипадкові.

В один із вихідних, який став робочим в перерві на каву вдалося зайти в затишну рівненську кав’ярню і потрапити на свіжоспечені Стефаники. Це випічка, яка готується у вас перед очима і відразу подається. (Про них окрема буде розповідь.) Так от саме за цією кавою я почула голос дівчини, яка щиро захоплювалась цим процесом. І чомусь мені захотілось її сфотографувати ( з її дозволу) і обмінятись з нею телефонами.  Ми поспілкувались не більше 10 хвилин і розійшлись. Але знайомство мало продовження.

Крістіна, так звати мою нову знайому, приїхала з Миколаєва та привезла свій бізнес по виготовленню жіночої білизни. Але як вона каже сама – не як переміщена особа а за власним і дуже палким бажанням. Адже ще в січні цього року, на свій день народження вона забажала собі переїхати в Рівне. Чого б це? Спитаєте. Ось і я те саме спитала.

  • Я була декілька раз у Рівному і мені дуже сподобалось. Настільки, що я захотіла сюди переїхати жити. Місто невелике, компактне, душевне і тепле. Ця мрія до мене прийшла. Я в собі виношую те, що я хочу багато років. А це бажання просто народилось коли я приїхала в Одесу. Я зрозуміла, що хочу переїхати  в інше місто, хоча для мене це не зовсім типово. Адже моє виробництво знаходилось у Миколаєві, де я і проживала весь час. У Рівному я була декілька раз і тут у мене жили родичі, які за місяць до початку повномасштабного нападу росії виїхали до Америки. Я знаю, що Рівне невеличке місто, але моє серце належить йому. Є місця на планеті, в яких ти відчуваеш себе як дома. От саме так я відчуваю себе у Рівному. Я кайфую від нього.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Зрозуміло, що на даний час мало у кого виникає питання, чому з Миколаєва саме у Рівне Ви переїхали. Але все ж таки Ви наголошуєте, що це не вимушений від’їзд, а саме бажання. Ваше виробництво. Це жіноча білизна. Не проста, а досить індивідуальна і не для широкого споживача. З огляду на фасони не кожна жінка готова до неї. Білизна для особливих подій, можна так її назвати. Як з’явилась ідея такого виробництва? Адже для створення гарних моделей білизни треба любити і вміти це робити. І якщо це бізнес, то він має приносити прибуток.

Я з ранього дитинства вимушена була працювати, щоб забезпечити мінімальні умови для проживання. Але завжди хотіла працювати на себе та щось придумувати. Тим більше, що я вчилась і на швею, і на дизайнера. Вища освіта в мене саме дизайнерська. Почала шити білизну дома, далі розширялась і прийшла до того, що маю на даний час. Але у моїх мріях – це тільки початок. Хоча шлях був не простий, довжиною у 6 років. Я мрію про значно більше. Спочатку це була власна справа заради заробітку. Потім ти досягаєшь поставлених матеріальних цілей і задаеш собі питання – а що далі? Починаеш думати та переосмислювати своє місце  та призначення у світі. Коли закриваеш свої базові матеріальні потреби, то вже думаєшь про емоційний та духовний стан.

Ви дипломований модельєр одягу але почали створювати білизну.  Чому саме білизну?

Коли я вчилась, то не було такого напрямку – створення білизни. Був жіночий та чоловічий одяг. Тому і навчитися цьому було неможливо. Адже не існувало ні навчання, ні технічної бази. Я сама була досить закритою людиною, якій було важко спілкуватися з людьми і мені завжди хотілось уникнути прямого контакту з клієнтом. А при індивідуальному пошиві від цього нікуди не дінешся. Адже потрібно підігнати річ саме на клієнті. А от білизна шиється дуже швидко, по замірах і практично без примірок. Тобто тут можна повністю виключити прямий контакт з клієнтом, що дозволило мені почуватися краще в психологічному плані.

Ваша білизна досить вишукана і особлива. Чому саме такі моделі?

Я не можу робити те, що можна замовити на популярних сайтах або придбати на ринку. Мої моделі мають бути особливі і нести насолоду замовникам. Клієнтка має захотіти таку білизну.

Хто Ваші клієнти?

Українки до 35 років. В мене був магазин на закордонній платформі – Америка та Європа. В Україні – Інстаграм. На даний момент час вимагає виходити за свої географічні межі та освоювати зарубіжні ринки. Через війну в Україні зменшилась кількість замовлень, але виріс попит на українських виробників. Тому не можна чекати, потрібно діяти і працювати.

Бізнес це планування. Чи можливо під час війни планувати і на який термін?

Всі кризові моменти це величезні скачки вперед, це можливість росту. Всі хто вскочив в поїзд, той вже їде. З’являються іноземні клієнти, які готові придбати і продукцію і сертифікати подарункові. Їх кількість значно виросла, а це стимулює розвиток. Адже потрібно працювати і розвиватись, щоб задовільнити їх попит. Не можна чекати поки закінчиться війна. Є можливість та умови для розвитку – потрібно їх використати. Півтора року назад в мене була найважча депресія, яку тільки можливо було уявити у всіх моїх сферах життя. Тоді я почала працювати над собою духовно і рости в усіх напрямках. І от зараз можу сказати, що завдяки цій роботі я досягла високого росту у спілкуванні, у роботі, у матеріальному плані. Саме робота над собою дає найкращі і найнеочікуваніші результати.

Де Ви шукаєте інструменти роботи над собою?

Мені пощастило потрапити на марафон і познайомитись з собою. Тобто я зрозуміла через свої бажання  чого я хочу. А коли людина чітко розуміє це, то їй легко втілювати їх в життя. І я стала працювати над тілом, зовнішністю, над контактами, оточенням, душею. Мені допомагають книги, релігія і спілкування з розумними людьми. Коли починаеш розвиватися, то ти ніяк не захочеш вертатися назад. Це постійних рух та самовдосконалення. Зупинка несе не приємні відчуття застою.

Як після курортного міста живеться у Рівному?

Я в захваті. Мені взагалі подобається ідея – жити на багато країн, міст. Я хочу об’їздити західну Україну, пожити по декілька днів у різних містах і відчути насолоду. Рівне це тепло! Я тут отримала шалену кількість любові від людей. Якщо порівняти з Миколаєвом, то Рівне суперзручне місто в побутовому плані. Тут все поряд. І навіть між містами відстані невеликі. За декілька днів можна зїздити в Карпати і оглянути всю західну Україну. Також мене вразив рівненський драматичний театр. Це надзвичайно талановиті актори та дуже гарні декорації. На даний час для мене це найкращий театр в Україні. А я була в багатьох українських і зарубіжних. Я насолоджуюсь життям у Рівному!

Наталія Ягущина