fbpx
Галерея у Рівному

Галерея у Рівному презентує виставку 13-річного художника

Діліться інформацією з друзями:

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» у рамках свого широкомасштабного проєкту «Євро-Арт» для талановитих» презентує четвертий епізод пересувної виставки картин 13-річного киянина Данила Ноздрі «Кольори свободи/Colors of Freedom».

До цього експозиція була представлена в столичних Музеї видатних діячів української культури та Літературно-меморіальному музеї-квартирі П. Тичини, а також у Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника.

Є кілька причин не пропустити цю подію:

  • незважаючи на свій юний вік, за роботу «Листопад. Змерзлі хризантеми у саду» Данило отримав два Гран-прі – на Міжнародних конкурсах художників у Валенсії (Іспанія) та у Монте-Карло (Монако), а його картина «Ні – війні!» відзначена другою премією на Міжнародному конкурсі «Вуса Далі» у Мадриді (Іспанія) у віковій категорії 13-15 років;
  • сам юний художник є цікавим співрозмовником, серед його пращурів – славетні постаті (військовий товариш Гетьмана Івана Мазепи – Максим Галузевський, перший перекладач Біблії українською – Пилип Морачевський, всесвітньовідомий імпресіоніст – Сергій Чепик);
  • талантом Данила захоплюються народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка та премії ім. В. Стуса Валерій Франчук, український скульптор, майстер бронзової скульптури та арт-інсталяцій, народний художник України Олег Пінчук, українська акторка та телеведуча, народна артистка України Наталя Сумська, поет, драматург, сценарист, народний артист України Юрій Рибчинський та багато інших, хто відвідав його виставки. Тепер – черга за вами.

І хоча юнак почав малювати лише чотири роки тому, коли отримав у подарунок мольберт, олійні фарби і пензлі, «Кольори свободи/Colors of Freedom» – це уже п’ята персональна виставка Данила Ноздрі – його реакція на страхіття російсько-української війни. Попередні епізоди цієї пересувної виставки пройшли із великим успіхом, адже талановитому хлопцю не притаманна академічна манера. На полотнах великих форматів він прагне показати особистий колорит Всесвіту, вдало поєднуючи експресію і романтику, модернізм і авангардизм.

В експозиції представлено 32 чуттєвих полотна (олійний та акриловий живопис). Ці твори ніби пропонують глядачеві співавторство, змушують замислитись, прожити у яскравому крутовир’ї патріотичного вибуху оптимізму, і навіть відчути наближення Перемоги. Кожен із нас сам може додавати власних значень картинам Данила та потрапити через них у необмежений фантазійний простір. Юний художник не приховує: «Хочу, щоб люди, розглядаючи мої картини, ставали добрішими!»

Персональна виставка Данила Ноздрі «Кольори свободи/Colors of Freedom» триває з 11 січня по 5 лютого 2023 року у галереї європейського живопису «Євро-Арт» – Рівне, пр. Миру, 4.