fbpx
В Україні почали діяти нові правила на ринку пасажирських перевезень

В Україні почали діяти нові правила на ринку пасажирських автоперевезень

Діліться інформацією з друзями:

Із 13 січня у сфері міжобласних пасажирських автоперевезнь почали діяти нові правила. Про це в своєму телеграмі написав заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм

“Нарешті позбавляємось старої, заскарузлої та непрозорої регуляції розподілу маршрутів на міжобласні автобусні перевезення та виходу на ринок нових транспортних компаній. До цього кроку ми разом з ринком йшли майже півтора роки”, написав посадовець. 

Зокрема, максимально спрощено вихід перевізників на маршрути, підвищено вимоги до якості послуг, створюються умови для відкритої конкуренції.

Раніше підприємець чи підприємство, яке роками працювало на маршруті могло продовжити собі дозвіл ще на роки. Тепер право працювати на міжобласних маршрутах перевізники будуть доводити на конкурсах кожні 5 років.

Скасування можливості продовжувати термін дії дозволу ставить усіх претендентів на маршрут в рівні умови. Таким чином новому перевізнику зайти на лінію стане більш реально.

На міжобласний маршрут можуть виїхати будь-які перевізники, які виконують умови конкурсу. На лінії буде працювати не один переможець, який з кимось домовився у міністерстві, а всі, кому це вигідно і хто готовий надавати кращі послуги та сервіси.

Для участі в конкурсі на маршрути більше не потрібно привозити стоси паперів. Замість цього весь пакет документів буде прийматися в електронній формі. Більше ніяких «загубилось», «донесіть» або «ви не встигли». Обсяг документів також зменшено.

“Дякую усім та кожному – особливо перевізникам та операторам ринку – за ваше терпіння, допомогу та готовність до змін”, – підсумував посадовець. 

читайте також: