fbpx

Формулу успішності розкриває рівненська адвокатка

Історії відомих і успішних особистостей завжди приваблюють. Ми уявляємо, що ці люди, зробивши щось важливе й досягнувши визнання в певній сфері, стають повністю щасливими. Однак найбільше публіку цікавлять рецепти успіху, незалежно від того, йдеться про видатного вченого чи зірку телеекрана. Наша газета розпочинає цикл матеріалів про відомих рівнян. Першою свою формулу успішності в цьому році розкриває рівненська адвокатка Олена ШЕНДЕРА:

Олена Шендера, рівненська адвокатка.

– Не можу сказати, що я суперуспішна людина, ще багатьох своїх вершин не досягла, не все зробила, що хотіла б.

– До чого ж прагнете? Приміром, у професійній сфері.

– Важко кількома словами описати ту вершину, до якої йду. Бо успіх має багато граней. Це й професійна реалізація, і особисте щастя, і здоров’я та благополуччя рідних. Людина так влаштована, що завжди хоче мати більше. Якщо говорити про адвокатуру, то мені хочеться постійно вдосконалюватися, а для цього потрібно наполегливо і багато працювати.

Найцікавіші для мене справи – складні. Колись читала таку тезу, що хороші юристи користуються судовою практикою, а найкращі – її формують. Прагну бути кращою. Наведу приклад. Нещодавно я вела справу в господарському суді. ОСББ позивалося до власника нежитлового приміщення щодо стягнення боргу. Відповідач, аби не платити, подав позов на визнання недійсним рішення загальних зборів об’єднання. У разі ухвалення таке рішення мало б чимало негативних наслідків, які позначилися б на багатьох мешканцях, субсидіантах і пільговиках, йшлося б і про нецільове використання коштів і так далі. Зрештою після нашого заперечення і клопотання справу закрили.

Тобто ми сформували судову практику, що рішення загальних зборів ОСББ не можна скасовувати в господарському суді. Якщо хтось і вирішить подати на скасування рішення загальних зборів ОСББ, то це можна зробити лише в загальному суді. До розгляду там потрібно буде залучити всіх співвласників. Коли йдеться про великий будинок, і прийде 250 чоловік, то кожен суддя буде приймати виважене та обґрунтоване рішення, враховуючи негативні наслідки. І ми дуже задоволені, що нам вдалося сформувати таку позитивну практику на місцевому рівні.

– На сторінках нашої газети ви консультуєте з питань ОСББ, до того ж очолюєте одне з таких об’єднань. Але ж це не основна ваша діяльність?

– Справді, ОСББ і все, що з ними пов’язане,– це лише частина моєї професійної діяльності. Вже десять років я займаюсь адвокатською практикою. За цей час були різні клієнти і різні справи. Займаюся господарським правом, супроводом бізнесу, будівництва, земельними відносинами, спадковим правом, податковими і адміністративними спорами, є і адміністративні спори. Десять років адвокатської практики даються взнаки.

– Кар’єрні досягнення дуже важливі для вас?

– Так, хочеться не лише вигравати справи в суді, а й змінювати життя українців на краще.

Переконана: якщо кожен намагатиметься ставати хоча б трішки кращим щодня, то ми маємо все, щоб бути щасливими. Для успіху потрібні наполегливість і труд. Щоб кожен працював не лише на своє, а й суспільне благо, щодня роблячи хоч і невеликі, але позитивні зміни.

Вдала кар’єра – це не все, що потрібно для щастя. Для мене найголовніше – гармонія різних сфер життя: роботи, сім’ї, особистих інтересів, суспільного добробуту. Це коли ти прокидаєшся зранку, а твої діти біля тебе, коли ти втілюєш професійні цілі, допомагаєш іншим, помічаєш, яке небо блакитне чи перші зелені листочки. Смакуєш кожну мить і дякуєш Богу за те, що маєш.

Не буває шляху без труднощів. Щоб їх подолати і досягти успіху, потрібно щодня над собою працювати. Зі сторони може здаватися, що іншим легко й просто. Проте успіх дається лише тому, хто щодня наполегливо працює над собою. Це не удача чи вдалий старт, а праця і бажання вчитись, розвиватись і досягати гармонії.

Розпитувала Наталія НИРКОВА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»