fbpx
Зелений борщ лікарі рекомендують, але попереджають

Зелений борщ лікарі рекомендують, але попереджають

Діліться інформацією з друзями:

Зелений борщ може конкурувати з червоним в Україні, особливо влітку. Але лікарі попереджають про його властивості.

Якщо ви часто варите зелений борщ, врахуйте, що він корисний не всім. Адже щавлева кислота може негативно вплинути на організм.

При яких хворобах не бажано їсти щавель

Обережно слід вживати щавель людям при сечокам’яній хворобі. Та й здоровим людям щодня їсти страви зі щавлем не варто – це може спричинити утворення оксалатів у нирках.

«Не любить» щавель і подагра – хвороба, при якій порушується обмін речовин і солі відкладаються в суглобах.

Цей продукт шкідливий при гастриті з підвищеною кислотністю, виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки, оскільки щавлева кислота додатково подразнює слизові оболонки шлунка та кишківника.

Важливо! Щоб пом’якшити вплив щавлевої кислоти, додайте до зеленого борщу сметану. Також не слід використовувати старе листя рослини.

Однак тим, хто не страждає на хвороби, можна урізноманітнити своє меню смачними стравами. Зі щавлем ви можете приготувати також весняну страву: зелений борщ із сиром – свято душі та шлунка. 

Марія МАТВІЙЧУК

Читайте також: Американський актор навчився готувати борщ

  • Форум до Міжнародного дня біженців відбувся на Рівненщині
    Участь у заході взяли вимушено переміщені громадяни, представники громадських організацій, благодійних фондів, обласної та міської Рад ВПО. Символом заходу стали нагрудні знаки у вигляді голубок, адже саме ці птахи є уособленням миру.