fbpx

«Зелені лікарі» ефективно борються з хворобами цивілізації

Діліться інформацією з друзями:

Коли людина молода, вона ще здатна витримувати напружений ритм сучасного життя досить довго, залишаючись при цьому відносно здоровою. Дещо складніше більшості людей зрілого віку, яким  з різних причин важче адаптуватися. Вони часто скаржаться на постійне відчуття втоми, зниження працездатності.

Крім того у більшості сучасних людей життя складається з безперервного ланцюжка стресових ситуацій, що виникають з тих чи інших причин. У результаті починає турбувати відчуття слабкості. Стан не полегшується навіть після тривалого відпочинку. Нерідко захворювання за симптоматикою схоже на грип: підвищується температура тіла до 37-38°С, виникають болі в горлі, суглобах, м’язах, дошкуляє головний біль. До цих симптомів приєднується невмотивована втома, яка ускладнює виконання будь-якої справи, м’язова слабкість, розлад сну (частіше безсоння), сонливість удень. Крім того, спостерігаються підвищена дратівливість, емоційна нестійкість, апатія. Люди стають схильними до частого виникнення гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Як же боротися з цими хворобами цивілізації? На допомогу приходить народна медицина, що здавна багато недуг лікує різними травами. Зі стресом і хронічною втомою можна боротися, якщо пити, для прикладу, чай із м’яти. Заспокійливу дію на центральну нервову систему справляють також душиця (материнка) та чебрець. Їх застосовують у вигляді настоїв.

Настої та відвари вживають також при бронхітах та інших застудних недугах. На ніч хворому дають відвари або настої трав, що мають заспокійливу дію.

Для лікування безсоння можна також використовувати настій з насіння кропу (фенхелю), який томлять на малому вогні 15-20 хвилин, потім змішують із 0,5 літра вина «Кагор» або портвейну. Суміш настоюють протягом години, проціджують, відтискають. Приймають перед сном. Настій забезпечує міцний сон.

У подоланні дратівливості, безсоння, головного болю допомагає трав’яний настій з шавлії, який потрібно пити протягом місяця. У Німеччині, наприклад, шавлія використовується як засіб, що зміцнює центральну нервову систему, допомагає також при тремтінні рук. У Франції трава шавлії використовується для приготування шавлієвого вина, яке вживають із лікувальною метою: листя шавлії (80 г) змішують з вином (1 л) і настоюють 8 днів, потім приймають по 20-30 мл після їжі.

При тривалих стресах допомагають трав’яні ванни з чебрецю, які потрібно приймати через день по 15-20 хв. Курс лікування – 10 ванн. Для ванни траву чебрецю заливають окропом і настоюють протягом 2 годин, проціджують і виливають у ванну з водою. Для лікування депресії використовується відвар з шафрану.

Щоби позбутися стресів і хронічної втоми, також корисно щодня робити зарядку й обтиратися холодною водою. Лягати спати важливо в один і той же час. Крім цього  є ще ряд нестандартних способів поправити здоров’я. Наприклад, корисно гуляти о 5.00 на повітрі, дихаючи ранковою свіжістю, насиченою киснем, який саме в цей час виділяють дерева.