В Україні запрацював онлайн-інструмент для пошуку аптек, які працюють за урядовою програмою «Доступні ліки». Сервіс показує всі аптеки держпрограми в радіусі 7 кілометрів від медичного закладу.
Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» працює в Україні з весни 2017 року та уже з квітня 2019 року всі її процеси перейшли в електронний формат. Пацієнт, який уклав декларацію з сімейним лікарем, може за його рецептом отримувати окремі ліки безкоштовно або зі знижкою. За даними Національної служби здоров’я (НСЗУ), до програми «Доступні ліки» приєдналися вже понад 7700 аптек. Однак іноді пацієнти мають труднощі з пошуком такого закладу, де можна отримати ліки за державною програмою.
Як розповів начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів, для того, щоб знайти і визначити, які саме з аптек долучені до програми, уряд запустив інтерактивну карту
У рядок пошуку вводите назву вашого населеного пункту і вулиці, яка вас цікавить. І система видає адреси найближчих аптек, які реалізують препарати за програмою «Доступні ліки».
Розробники карти кажуть, що у 66% випадків аптеки програми розташовані в радіусі щонайбільше 7 кілометрів від медичного закладу. Таблиця автоматично оновлюється й підказує найоптимальніші варіанти.
За даними МОЗ, кожен четвертий рецепт за програмою погашається пацієнтом протягом години. А завдяки новій карті аптек, де є «Доступні ліки», людина зможе прокласти маршрут до потрібного закладу одразу після того, як отримає призначення у свого лікаря.
У реєстрі є понад 250 лікарських засобів за програмою «Доступні ліки», зокрема від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу, бронхіальної астми, уточнює Віктор Іськів. До речі, до реєстру входять ліки не тільки вітчизняних фармацевтичних виробників, а й препарати з країн ЄС. Безоплатними для пацієнтів є 78 із них, інші передбачають невелику доплату. Щороку ж кількість ліків, які пацієнти можуть отримати безоплатно, зростає. Очікується, що з 1 квітня у програму будуть додані інсуліни.
Марія МАТВІЙЧУК
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»
- Для торгівлі власною городиною касовий апарат не потрібен
- Уряд планує скасувати 40% форм статзвітності