Виведення алкоголю з організму: через скільки часу можна сідати за кермо

Виведення алкоголю з організму тривалий процес.

Водіння напідпитку суворо заборонено законом. За це водій може не лише сплатити чималий штраф, а й втратити права чи автівку. Але всім добре відомо, що кожен закон має свої лазівки, а тому й у випадку з алкоголем є дозволена доза в крові. Водіям потрібно знати як швидко

Як довго алкоголь залишається в крові?

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Дуже оманливим є відчуття, коли людина після гулянки почуває себе так, ніби вчора зовсім не пила. Адже (незалежно від стану) доза алкоголю в крові може бути високою.

Кількість алкоголю у крові залежить від трьох речей:

  •  скільки випито алкоголю;
  • коли це сталося;
  • як організм позбавляється від алкоголю.

Вага, стать, стан печінки, метаболізм, стрес і кількість їжі тощо – все це відповідає за швидкість вивільнення алкоголю. Саме тому лікарі рекомендують уникати поїздок навіть тоді, коли випито мало.

Чи можна протверезіти після сну

Побутує міф, що після сну алкоголь з організму зникає. Навіть якщо ви проспите до обіду, доза алкоголю в крові буде залишатися високою.Також не ефективними є міцні кофеїнові напої. Для прикладу, чай або кава. Контрастний душ лише збадьорить, проте алкоголь з крові не виведе.

Як виводяться різні види алкоголю

Пиво

Директор пивзаводу у Рівному вирішив назавжди «поховати» жигулівське пиво

У разі вживання 500 мл пива його вміст у крові буде рівним нулю вже через 2-2,5 години. Якщо ви випили літр пива, то повне виведення настане через 4-4,5 години, а 1,5 літра пива нейтралізуються через 7 годин.

Вино

В Іспанії дозволять брати в літак вино

Якщо випили 100 мл вина, то алкоголь зникне з крові через 1,5 години. Якщо доза алкоголю становила 500 мл, то його повна відсутність настане через 7,5 годин. На виведення пляшки вина потрібно близько 10,5 годин.

Горілка

Горілка ще нікого до добра не довела

Якщо випили 100 мл горілки, то вона виведеться з організму через 4 години. Якщо доза становила 300 мл, то на виведення потрібно 14 годин. На виведення 0,5 л горілки потрібно приблизно 24 години.

Яка доза алкоголю в крові дозволена в Україні

Згідно із законодавством водій може мати в крові 0,2 проміле алкоголю. Такий рівень ніяк не впливає на керування транспортним засобом.

Володимир БРОВЧЕНКО

%d блогерам подобається це: