Вищий престиж, більші зарплати

Діліться корисною інформацією з друзями:

Другий рік поспіль українська медицина реформується. У Рівному цей процес просувається непоганими темпами. Про результати реформи розповів начальник міського управління охорони здоров’я Віктор ІСЬКІВ:

– Із жовтня 2018 року міські заклади, які надають первинну медичну допомогу (три центри первинної медико-санітарної допомоги: «Центральний», «Північний» та «Ювілейний»), уклали угоди з Національною службою здоров’я і почали безпосередньо звідти отримувати фінансування. Ці суми майже вдвічі більші, ніж медзаклади отримували раніше за рахунок медичної субвенції. Головні лікарі задоволені, адже за ці місяці у них акумулювалися кошти на дрібні ремонти, придбання невеликого обладнання. Далі кошти будуть накопичуватися ще, тож у центрах ПМСД зможуть провести суттєвіші оновлення. Одним словом, фінансова ситуація на первинці покращилася. До того ж зріс престиж професій сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Ці фахівці тепер отримують кращу оплату за свою непросту роботу.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Звісно, хотілося б, аби підписаних декларацій було більше, адже від цього залежатиме фінансування закладів. У Рівному 79,5% мешканців уже підписали декларації з лікарями. Загальноукраїнський показник на такому ж рівні. Хотілося б довести цю цифру до рівня 90% відсотків, більше навряд чи вийде, бо населення активно мігрує. Темп підписання декларацій дещо знизився, щодня підписують приблизно по 100 таких документів.

Одним з позитивних результатів трансформацій у медичній сфері можна назвати і підвищення рівня вакцинації, лікарі первинки почали активніше над цим працювати. Це їхній прямий обов’язок для запобігання захворюваності.

До кінця року плануємо також реформувати шкільно-дошкільні відділи закладів охорони здоров’я (ПМСД «Ювілейний» і міська дитяча лікарня). Суть змін полягає в тому, що медсестри, котрі працюють у школах, будуть підпорядковані адміністрації шкіл. Адже одна з найважливіших їхніх функцій – планування щеплень, сьогодні перейшла до безпосередніх обов’язків сімейного лікаря. Із 2020 року централізоване фінансування ДШВ не передбачено, і якщо ми не реорганізуємо ці відділи, то люди можуть залишитися без роботи.

Ведеться робота щодо зміни підпорядкування вузьких спеціалістів, які надають амбулаторно-поліклінічну допомогу, головним лікарям стаціонарів. Припустімо ситуацію: у центрі ПМСД «Ювілейний» працює два хірурги, один пішов у відпустку, інший захворів – поліклініка без хірурга. Якщо вони будуть підпорядковані стаціонарам, то всі рішення щодо організації їхньої роботи ухвалюватиме головний лікар закладу. Медики матимуть години роботи не лише на прийомі в поліклініці, а й у відділеннях, де зможуть збагатити свій практичний досвід.

Можна підсумувати, що першими результатами реформи медики задоволені, сподіваємося на її продовження.

Записала Марія МАТВІЙЧУК