fbpx

Вищий престиж, більші зарплати

Діліться інформацією з друзями:

Другий рік поспіль українська медицина реформується. У Рівному цей процес просувається непоганими темпами. Про результати реформи розповів начальник міського управління охорони здоров’я Віктор ІСЬКІВ:

– Із жовтня 2018 року міські заклади, які надають первинну медичну допомогу (три центри первинної медико-санітарної допомоги: «Центральний», «Північний» та «Ювілейний»), уклали угоди з Національною службою здоров’я і почали безпосередньо звідти отримувати фінансування. Ці суми майже вдвічі більші, ніж медзаклади отримували раніше за рахунок медичної субвенції. Головні лікарі задоволені, адже за ці місяці у них акумулювалися кошти на дрібні ремонти, придбання невеликого обладнання. Далі кошти будуть накопичуватися ще, тож у центрах ПМСД зможуть провести суттєвіші оновлення. Одним словом, фінансова ситуація на первинці покращилася. До того ж зріс престиж професій сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Ці фахівці тепер отримують кращу оплату за свою непросту роботу.

Звісно, хотілося б, аби підписаних декларацій було більше, адже від цього залежатиме фінансування закладів. У Рівному 79,5% мешканців уже підписали декларації з лікарями. Загальноукраїнський показник на такому ж рівні. Хотілося б довести цю цифру до рівня 90% відсотків, більше навряд чи вийде, бо населення активно мігрує. Темп підписання декларацій дещо знизився, щодня підписують приблизно по 100 таких документів.

Одним з позитивних результатів трансформацій у медичній сфері можна назвати і підвищення рівня вакцинації, лікарі первинки почали активніше над цим працювати. Це їхній прямий обов’язок для запобігання захворюваності.

До кінця року плануємо також реформувати шкільно-дошкільні відділи закладів охорони здоров’я (ПМСД «Ювілейний» і міська дитяча лікарня). Суть змін полягає в тому, що медсестри, котрі працюють у школах, будуть підпорядковані адміністрації шкіл. Адже одна з найважливіших їхніх функцій – планування щеплень, сьогодні перейшла до безпосередніх обов’язків сімейного лікаря. Із 2020 року централізоване фінансування ДШВ не передбачено, і якщо ми не реорганізуємо ці відділи, то люди можуть залишитися без роботи.

Ведеться робота щодо зміни підпорядкування вузьких спеціалістів, які надають амбулаторно-поліклінічну допомогу, головним лікарям стаціонарів. Припустімо ситуацію: у центрі ПМСД «Ювілейний» працює два хірурги, один пішов у відпустку, інший захворів – поліклініка без хірурга. Якщо вони будуть підпорядковані стаціонарам, то всі рішення щодо організації їхньої роботи ухвалюватиме головний лікар закладу. Медики матимуть години роботи не лише на прийомі в поліклініці, а й у відділеннях, де зможуть збагатити свій практичний досвід.

Можна підсумувати, що першими результатами реформи медики задоволені, сподіваємося на її продовження.

Записала Марія МАТВІЙЧУК