У Рівненському районі зареєстрували випадок завезеної тропічної малярії

Діліться корисною інформацією з друзями:

Жителька Рівненщини захворіла на малярію після повернення з Танзанії, де перебувала на початку липня.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Пацієнтці відразу призначили спеціальне лікування, на сьогодні її стан задовільний. Про це повідомили у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

 «Зважаючи на те, що у Рівненській області є всі передумови для поширення малярії (наявність комарів роду Anopheles, стрімкі зміни клімату та глобальне потепління дозволяють збуднику хвороби розвиватись у тілі переносника при сьогоденних температурах повітря) нами було проведене комплексне епідеміологічне розслідування зазначеного випадку, з виїздом до хворої та обстеженням ймовірних місць розвитку всіх стадій малярійного комара, потенційне вогнище захворювання буде на контролі протягом наступних 3-х років», – йдеться у повідомленні центру.

Нагадаємо, що малярія – це  захворювання, яке передається укусом комара. Збуджує хворобу, так званий малярійний плазмодій, яким інфікований комар. Хвороба  характеризується лихоманкою, головним болем, сильним потовиділенням, порушенням роботи нервової та інших систем організму і може спричинити смерть.

Малярійні комарі поширені у країнах Африки, Південної Азії та Південної Америки. Саме тому, туристи повинні за 4 – 6 тижнів до поїздки звернутися до свого лікаря, який призначить  протималярійні ліки в залежності від країни, до якої прямує людина.