Естонії пропонує припинити видачу шенгенських віз громадянам Росії

Діліться корисною інформацією з друзями:

Міністерство закордонних справ Естонії готує пропозиції Євросоюзу щодо припинення видачі віз громадянам Росії. З такою заявою у понеділок увечері в ефірі передачі Ringvaade на телеканалі ETV виступив новий міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу.

Про це пише портал новин мовлення ERR.ee.

“Але справді курйозно, що російські громадяни зараз масово їдуть через західний кордон Росії – через Фінляндію, Латвію, Литву – щоб відвідати Лувр влітку, тоді як в Україні вбивають дітей. Це, безумовно, морально неправильно”, – додав Рейнсалу.

На думку Рейнсалу, Естонія також має оцінити, чи варто відкликати вже видані візи на певних підставах. При цьому в березні, коли Естонія оголосила про тимчасове припинення видачі туристичних віз росіянам, МЗС запевнило rus.err.ee у тому, що громадяни Росії, які мають на руках вже видані Естонією шенгенські візи, як і раніше, зможуть в’їжджати до Естонської Республіки.

За словами Урмаса Рейнсалу, питання про візи для російських громадян уже обговорювалося в Євросоюзі в березні, але на той час у Росії існували обмеження, що викликані коронавірусом, і поїздки не були такими масовими, як зараз.

Міністерство закордонних справ хоче підготувати пропозиції для ЄС протягом найближчих тижнів, додав глава зовнішньополітичного відомства Естонії.

“Я вже озвучив цю проблему міністрам закордонних справ Фінляндії та Латвії, і ми, звичайно, консультуватимемося з урядами нашого регіону, щоб знайти ширшу підтримку цій ініціативі”, – сказав Рейнсалу.

“Нам потрібно, щоб усі країни були “за”. Ми збираємося піти з цим питанням щодо нового кола, я сподіваюся на цю підтримку. Зараз ситуація відрізняється від тієї, що була навесні”, – сказав він.