fbpx

Товстянка: не тільки щоб «гроші водилися»

Цілющими властивостями ця рослина нічим не поступається алое, хоча цей вазон відомий усім як грошове дерево. І вирощують його вдома здебільшого для того, щоб «гроші водилися».

Це деревце називають ще товстянкою. І його властивості просто дивовижні. Воно виділяє летючі речовини, що мають потужні противірусні, бактеріальні й антигрибкові властивості, котрі не поступаються алое.

Люди давно помітили: стан грошового дерева пов’язаний зовсім не з фінансовим становищем у сім’ї, а зі здоров’ям тих, хто живе у квартирі. Якщо хтось захворів, рослина починає в’янути, скидати листя. А коли людина одужує, товстянка знову оживає.

Лікувальними властивостями грошового дерева легко скористатись у домашніх умовах. Для цього достатньо свіже листя очистити від плівки або розрізати, щоб вивільнити сік з м’якоті. Цей сік використовують при перших ознаках герпесу. Ним змащують ранку щогодини або прикладають ватку як компрес.

При ангінах, кашлі, запаленні ясен витискають сік із 5–10 листочків, змішують з водою. Полощуть 3–4 рази на день. При тромбофлебіті теж допоможе товстянка. 5 листочків помити, подрібнити, залити горілкою (250 мл) і настояти в темному місці 2–3 тижні. Потім змащуйте ноги на ніч. Це зменшує варикозні вузли. Цю ж настоянку використовують при набряках і болю в м’язах та суглобах.

При геморої прикладають розрізаний листок. Допомагає відразу. Грошове деревце допомагає при опіках, розтягненнях, ранах, порізах, наривах. Кашку з листків прикладають на пошкоджене місце і закріплюють бинтами. Пов’язку змінюють кожні 2–3 години. Зарадить рослина і при укусах ос, бджіл та комарів, варто лише протирати місце укусу кілька разів на день. Одне тільки варто пам’ятати: вживати всередину сік товстянки небезпечно – у рослині велика концентрація миш’яку.

Олена КОРДЮК, рівнянка

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»