fbpx

Що рівнянам потрібно знати про інфаркт?

Діліться інформацією з друзями:

Інфаркт – не лише чоловіча хвороба. Про те, що жінки і чоловіки по-різному сприймають життєві ситуації й, відповідно, по-різному ними переймаються, написано чимало. Однак, як з’ясувалося, ці часто поетизовані відмінності можуть бути вельми небезпечними, коли йдеться про здоров’я. Тож що потрібно знати рівнянам про інфаркт?

Німецькі медики довели, що внаслідок фізіологічних особливостей організму жінки часто, на відміну від представників «сильної статі», не можуть розпізнати симптомів такого дуже поширеного захворювання, як інфаркт міокарда. Саме тому вони, як правило, пізніше, ніж слід, звертаються з цього приводу до лікаря з усіма сумними наслідками, які з цього випливають.

Щоправда, велику роль тут відіграє упередження, нібито інфаркт – виключно чоловіча хвороба. А це не так. Парадокс полягає в тому, що багато жінок помирає саме від інфаркту або серцевої недостатності, а не, скажімо, від раку грудей, який несправедливо наводить жах.

Більше того, жінки, котрі перенесли інфаркт міокарда, помирають від цієї хвороби частіше, ніж чоловіки. Лише 36 відсотків жінок проти 44 відсотків чоловіків одужують після інфаркту. Щоправда, жінки «заробляють» його в середньому в 65 років – на 5 років пізніше, ніж чоловіки.

Ірина ПАХНЮК

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»