У Рівному електрозварники отримали і знання, і почесне звання

У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості успішно завершила навчання група слухачів за професією «Електрозварник ручного зварювання». Відтак вчорашні безробітні за 7,4 місяця здобували цінні знання та почесне звання кваліфікованих робітників 3 розряду.

Безробітні, направлені Рівненським міським центром зайнятості, Гощанською, Здолбунівською, Костопільською, Рівненською районними філіями Рівненського обласного центру зайнятості та Андрушівською РФ Житомирського ОЦЗ, успішно пройшли теоретичну і практичну підготовку на оновленій базі Олександрійського навчального відділення РЦПТО ДСЗ. Впродовж 7,4 місяця вони здобували цінні знання та почесне звання кваліфікованих робітників 3 розряду.

Заступник директора Рівненського центру ПТО ДСЗ Руслана Бодренко зауважує: «На базі відділення завершено введення в експлуатацію Центру сучасних зварювальних технологій. Це двоповерхове сучасне приміщення із кабінетом спецтехнологій, 3-ма майстернями (листового та теплового різання, ручного електродугового зварювання, контактного зварювання), одна з яких обладнана тренажером дугового зварювання. Важливо, що тут слухачі професійно опановують різні техніки зварювання: аргонне, електродугове, напівдугове та напівавтоматичне, а також повітряно-плазмове  різання».

За словами куратора групи, майстра виробничого навчання РЦПТО  Василя Ільчука, майбутні електрозварники навчилися професійно організовувати свою роботу. Вони вміють виконувати приєднання різака, здійснювати перевірку наявності розрідження в ацетиленовому каналі, приєднання ацетиленового шланга, закріплення його; вміють встановлювати тиск ріжучого кисню; запалювати підігріваюче полум’я різака і регулювати його, здійснювати пуск струменю ріжучого кисню; гасити полум’я різака; усувати неполадки в його роботі; підігрівати метал перед різанням; виконувати вибір номера мундштука, тиску кисню та швидкості різання залежно від товщини і марки сталі та багато інших операцій. Майстер зауважив, що зварники здобули також навички прямолінійного та криволінійного різання пластин у нижньому, вертикальному положеннях від краю і від середини листа по розмітці.

Руслана Бодренко вручає свідоцтво про професійну освіту.

До професійних обов’язків та умінь електрозварників належать також кисневе різання пластин різної товщини, підготовка кромок, вирізання отворів; різання профільного металу, різання труб, фланців; дугове різання вугільними електродами, металевими електродами пластин різної товщини…

Завідувач Олександрійського навчального відділення Олександр Сидорець із приємністю наголошує, що оновлена база для навчання електрозварників – це нові навчальні місця, сучасне навчальне обладнання, поліпшені санітарно-гігієнічні умови (роздягальня, душова, санвузол). На другому поверсі приміщення до послуг слухачів – великий комп’ютеризований кабінет спецтехнологій.

Така сучасна платформа сприяє відмінній підготовці слухачів, максимальній адаптації майбутніх зварників до умов реальної роботи. І посилену підготовку кваліфікованих робітників вже оцінили роботодавці.

Під час виробничої практики, поряд із досвідченими наставниками, слухачі повноцінно виконували професійні задачі на робочих місцях підприємств ПМП НВФ «Продекологія», ТзОВ «Рівненський бетонний завод», ТзОВ «Альтернативна теплова компанія», ФГ «П’ятигірське», ФГ «ЗАКО», ПрАТ «Костопільський завод скловиробів», у підприємців ФОП Суконніка Ю.Ю., СПД ФО Власюка В.В., ФОП Мельника В.Ф., ФОП Тальчука Ю.Ю. та у новому центрі РЦПТО.

Під час виробничого навчання зварники продемонстрували також навички з підготовки поверхні під наплавку, вибір матеріалів, підбір режиму та наплавку плоских поверхонь, циліндричних електродами зі стальним покриттям; наплавку порошкоподібними і литтєвими сплавами вугільним електродом; наплавку твердими сплавами зношених поверхонь простих деталей та інструментів. А при підготовці до державної кваліфікаційної атестації електрозварники на високому рівні виконали кваліфікаційні (пробні) роботи.

https://7dniv.rv.ua/wp-content/uploads/2020/01/elektrozvarnyky-rtspto-rivne-hazeta-7dniv-e1579504580375.jpg

Представник галузі, директор ТОВ «Рівненський асфальтний завод», що у с. Любомирка Рівненського району, Олег Ващук проаналізував відповіді та оптимістичну налаштованість слухачів, поспілкувався з ними та розповів про своє підприємство, а головне – запропонував роботу випускникам. Отож, усі, хто ще роздумує над своїм подальшим працевлаштуванням, мають унікальну нагоду скористатися пропозицією роботодавця.

Важливо, що під час виробничої практики безробітні отримали пропозиції від роботодавців, а отже приступають до офіційної роботи відразу після навчання: Дмитро Зброжек повертається до підприємця Мельника В.Ф., Сергій Гуральчук працюватиме у ТзОВ «Альтернативна теплова компанія», а Володимир Гуменюк із смт Гоща планує започаткувати власну справу. Сергій Коток із Житомирщини навчався за направленням роботодавця – Фермерського господарства «ЗАКО» , отож має гарантоване робоче місце.  

Електрозварники отримали і знання, і почесне звання кваліфікованих робітників 3 розряду

Налаштовані на активну життєву позицію, із відмінним багажем знань, чудовими комунікаціями та свідоцтвом про професійну освіту державного зразка кваліфіковані електрозварники  здобуватимуть новий досвід та, віримо, по-новому влаштовуватимуть свій добробут і життя.

Діна МАЗУРКЕВИЧ

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»
Діліться корисною інформацією з друзями: