Рівняни спільно з поляками оперували на відкритому серці

Діліться корисною інформацією з друзями:

Третю операцію на відкритому живому серці провели сьогодні в Рівному польські та українські медики.

Рівнянин, 63 роки. Місяць тому він звернувся із скаргами на пекучий загрудинний біль. Лікарі встановили діагноз «нестабільна стенокардія». Під час коронарографії серця було встановлено судинне ураження коронарних артерій. Тобто у пацієнта були уражені ліва та права коронарні артерії.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Після консультацій з кардіохірургом хворому рекомендували проведення аортокоронарного шунтування.

Третю операцію виконали рівненські лікарі спільно із колегами Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова. Хід операції наживо з операційної КНП «Центральна міська лікарня» РМР транслював один з місцевих телеканалів.

Це відбувалося під час Міжрегіональної науково – практичної конференції «Спільний погляд кардіолога та кардіохірурга на підходи до реваскуляризації міокарда». Конференція присвячена 70-річчю з дня народження польського професора Мар’яна Зембала та 15-річчю інтервенційної кардіології в міській лікарні. – Професор, ми вважаємо, започаткував інтервенційну кардіологію, кардіохірургію. З 1998 року ми співпрацюємо,- розповів головний лікар РЦМЛ Євген Кучерук. – Кардіоцентр у місті Забже (Польща), де працював професор, у якості гуманітарної допомоги надав нам ангіограф і так ми зробили перші операції.

Мар’ян Зембала працював Міністром охорони здоров’я Польщі. Він зробив понад 70 пересадок серця.

Марія МАТВІЙЧУК

 

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»