fbpx

Польські кардіологи ділилися у Рівному надбаним досвідом

Діліться інформацією з друзями:

До Рівного на науково-практичну конференцію «Сучасні методи лікування порушень ритму серця» прибули цими днями світила польської аритмології. Серед них – Анджей Кутарський, якого вважають одним із кращих фахівців світу в цій галузі медицини.

Знання ніколи зайвими не бувають. Особливо, якщо вони допомагають рятувати людські життя. Тож медики центральної міської лікарні, налагодивши тісну співпрацю з польськими колегами, уже впродовж десятка років обмінюються між собою набутим досвідом і новими знаннями.

Анджей Кутарський розробив метод, за допомогою якого зношені чи пошкоджені електроди кардіостимулятора вилучають із серця через шкіру, не розрізаючи у хворого грудної клітки, як робили раніше. А це привело до значного зменшення смертності. До речі, три роки тому саме цей аритмолог передав свої знання лікарям Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова, які, використавши їх, ввійшли в десятку найефективніших при таких оперативних втручаннях у світі. Отож, коли доктор медичних наук, професор Анджей Кутарський із Любліна повів мову про ускладнення після електротерапії, його слухали затамувавши подих: адже він поділився своїми набутками з вирішення цієї проблеми.

Затим кардіолог професор Себастіан Стец із Жешува розповів про методи лікування тахіаритмій та брадикардій. Тож присутні на конференції лікарі (кардіологи, терапевти, інші фахівці не лише з Рівного та районів області, а й зі Львова, Тернополя, Хмельницького, Черкас) почерпнули чимало такого, що їм знадобиться в повсякденній роботі. Було чим поділитись і нашим фахівцям. Приміром, завідувач відділу аритмій Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М Амосова Валерій Залевський розповів про малоінвазивне лікування аритмій у важких пацієнтів та імплантацію пристроїв, які підвищують рівень виживання і поліпшують якість життя. Цікавими були й доповіді його колег: аритмолога Олексія Парація, який поділився досвідом проведення малоінвазивних методів лікування аритмій з допомогою радіочастотних абляцій, та кандидата медичних наук Ольги Распутняк, яка розповіла про надбання в лікуванні серцевої недостатності у хворих з імплантованими пристроями. Своєю чергою рівненські кардіологи Алла Матвійчук і Роман Кушнір вели мову про лікування хворих із кардіостимулятором та медикаментозне лікування тахіаритмій.

Звісно, здобуті знання стануть у пригоді нашим лікарям. Польські медики, спілкуючись з головним лікарем Рівненської центральної міської лікарні Євгеном Кучеруком, підкреслили, що були вражені такою жагою своїх українських колег до набуття нових знань у лікуванні хворих на європейському рівні. І в разі потреби поляки дали згоду приїхати до Рівного ще й у грудні. А коли вдасться привезти необхідну апаратуру, готові провести показову операцію.

Сергій ТАРАСЕНКО

Пряма мова

Завідувачка кардіологічного відділення № 3 Рівненської центральної міської лікарні Алла МАТВІЙЧУК:

– Аритмія, на жаль, значно поширилась і «помолодшала». Ця хвороба серця нерідко призводить до інвалідності, але найстрашніше – до раптової смерті. І на це найчастіше наражаються чоловіки, які переступили 40-річний рубіж. Саме тому ми вирішили організувати міжнародну конференцію з цієї проблеми, запросивши польських спеціалістів. Адже знання в такому важливому питанні, як людське здоров’я, зайвими не бувають. До речі, із польськими гостями лікарі нашого відділення активно співпрацюють у лікуванні хворих із порушеннями ритму серця. Маємо можливість і постійно консультуємося в онлайн режимі з провідними фахівцями інституту імені Амосова та кардіологічних центрів Польщі. Така співпраця триває вже більш як 10 років.