Медики з’ясували, скільки потрібно спати, щоб бути здоровим

Діліться корисною інформацією з друзями:

Аналіз, проведений медиками, показав, що люди у віці старше 50 років, які регулярно сплять щонайменше 5 годин на добу, мають менше шансів отримати численні хронічні проблеми зі здоров’ям.

Доведено, що оптимальна тривалість сну для кожної людини – індивідуальна.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Погане самопочуття може спровокувати порушення сну, але й недостатній сон часто стає причиною поганого самопочуття, знесилення та є провісником розвитку різноманітних хвороб.

Сон допомагає відновлювати сили та омолоджує тіло й розум, його нестача, так само як і надлишок, підвищують ймовірність виникнення серцево-судинних проблем і передчасної смерті.

Упродовж двох десятиліть британський щотижневий медичний журнал PLOS Medicine відстежував здоров’я і сон 8000 державних службовців Британії.

Їхнім завданням було фіксувати скільки в середньому вони сплять у будні дні. Деякі учасники експерименту носили годинники з функцією відстеження сну.

Впродовж тривалого дослідження людей перевіряли на наявність хронічних захворювань, зокрема, діабету, раку та хвороб серця.

Виявилось, що у тих, хто спав п’ять годин на добу або менше у віці близько 50 років, ризик множинних захворювань був на 30% вищим, ніж у тих, хто спав по сім годин.

Коротший сон серед 50-річних також був пов’язаний з вищим ризиком смерті протягом всього періоду дослідження – переважно через підвищений ризик хронічних захворювань.

За словами дослідників з Університетського коледжу Лондона та Паризького університету, сім-вісім годин – оптимальна тривалість сну на добу.