Лікарі нагадали рівнянам про 5 звичок, які нищать здоров’я

Діліться корисною інформацією з друзями:

Медики переконують, що деякі повсякденні звички можуть зруйнувати навіть найміцніше здоров’я. Ресурс https://www.eatthis.com/ опублікував аргументи лікарів про найгірші, на їхню думку, звички та ритуали.

Нестача сну

Багато людей недосипають, скорочуючи час, відведений на нічний відпочинок, через велику кількість справ, але це в результаті сприяє формуванню хронічної втоми, депресії, а також серйозних захворювань.

Толерування надмірної ваги

Поблажливе ставлення до зайвих кілограмів, особливо на животі, теж підриває здоров’я, вважають медики. Вступаючи в зрілий вік, багато людей сприймають збільшення у вазі як щось неминуче і не роблять жодних зусиль для усунення надлишків жиру. Тим часом, «вісцеральний жир (на животі) підвищує ризик розвитку хвороб серця, діабету, проблем із печінкою та деяких видів раку».

Ігнорування фізичної активності

Ще одна повсякденна звичка, що знищує здоров’я – лінощі, небажання займатися спортом, бути рухливим, пристрасть до малорухливих видів дозвілля. Лікар попереджають: сидячий спосіб життя тісно пов’язаний із підвищеними рівнями холестерину та цукру в крові, а також із гіпертонією (підвищенням артеріального тиску).

Зловживання алкоголем

Вживання великої кількості алкоголю може вплинути на стан печінки та серця. Людина може отримати кардіоміопатію. А ще підвищення артеріального тиску, що може збільшити ризик інсульту.

Куріння

Ця звичка, характерна для багатьох, теж увійшла до списку «вбивчих» для здоров’я. Адже вона часто є пусковим механізмом для розвитку серцево-судинних патологій, хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) та їхнього раку.