Як війна вплинула на вартість солоних огірків

Діліться корисною інформацією з друзями:

В яку вартість обійдеться трилітрова банка солоних огірків.

Спеціалісти проаналізували цьогорічний сезон консервації та порахували скільки цього року обійдеться трилітрова банка солоних огірків.

Огірок – 27, 90 грн за 1 кг

Минулі роки 80% українського огірка йшло із Херсону. Але враховуючи ситуацію на фронті, аграрії інших областей вирішили підстрахуватися та висадили достатню кількість огірка в інших регіонах. Тому цього року дефіциту цього овоча в Україні не було. Щодо ціни, то цьогоріч вона трохи вища, аніж могла би бути, якби огірок везли із Херсону. Та і на їх “консерваційних” властивостях зміна “регіону прописки” не позначиться.

Сіль кам”яна – 25 грн за 1 кг

Після того, як була призупинена робота підприємства “Артемсіль”, трапилося дві речі:

  • Ажіотаж на фоні даної новини.
  • Відсутність пропозиції та альтернативи на ринку України.

Позиції по більшості видів солі мережам вдалося вдалося швидко закрити за рахунок імпорту. Але українців найбільше хвилювала саме наявність кам”яної солі.У Європі, звідки зараз йде імпорт, домогосподарства її не використовують. Кам’яну сіль купують, в основному, для промислових потреб, наприклад, соління риби чи заводської консервації. Її беруть великими партіями. Тому проблемою для закупівельників було знайти сіль саме в фасуванні для домогосподарств або розфасувати її самостійно. За прогнозами спеціалістів особливою популярністю буде користуватися томатна закрутка. Адже на ринку нині дуже обмежена пропозиція томатних паст і соусів. Тому для улюбленого борщу цього року українці частіше консервуватимуть томатний сік чи виготовлятимуть пасту самостійно.

Банка 3л –  42.90 грн, кришка – 179,90 грн за 50 шт

Цього сезону в найбільшому дефіциті – звичайна 3-літрова скляна банка. Те, що ще минулого року українці роздавали через соцмережі безплатно, цьогоріч – так просто й за гроші не купиш. З початком військових дій закрився один із найбільших заводів скловиробів в Україні. Він зазнав ракетного обстрілу.

Також через окупацію частини територій, в Україні скоротилося виробництво кришок.У період дії списку критичного імпорту, з’явився великий дефіцит сировини – металевої жесті, яку для виробництва імпортували з ЄС. У зв’язку з чим, більшість виробників не мали достатньої кількості сировини для виготовлення металевої кришки. Але тим не менш на даний момент потреби покупців повністю покриті.

Крім того, закупівельники як завжди подбали, аби у покупців був широкий вибір овочів для для консервації, засолки чи заморозки та супутніх товарів.

Тож, включаємо наш калькулятор. Розрахунки ведемо на одну трилітрову банку:

Огірки (1 кг) – 27,90 грн + сіль (100 гр) – 2,50 грн+ кришка (1 шт) 3,60 грн = 34грн.

Найдорожче з усього списку обійдеться банка. Якщо вам доведеться купувати ще її, то вартість консервації зросте мало вдвічі – до 76, 90 грн. Але, на щастя. банок на балконах, гаражах, підвалах та сараях українців ще вдосталь.