Хімік пояснив, чи шкідливий гарячий чай із медом

Діліться корисною інформацією з друзями:

Взимку ми частіше п’ємо гарячий чай. Багато хто любить додавати мед для підтримки та покращення роботи імунітету. Водночас існує стереотип, що таке поєднання не корисне, а може бути навіть небезпечним, адже в напої утворюється небезпечний канцероген.

Кандидат хімічних наук Гліб Рєпіч дав чітку відповідь щодо користі на своїй сторінці в Instagram.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Усі страхи про мед у чаї пов’язані з тим, що в солодкому додатку утворюється речовина, яка має назву оксиметилфурфурол, – розповідає експерт. Деякі давні дослідження стверджували, що він є потенційною отрутою та канцерогеном.

Але не все так страшно.

За словами науковця, оксиметилфурфурол утворюється при нагріванні цукрів. Це означає, що крім меду, він є в майже будь-якій термічно обробленій їжі.

  • Особливо це випічка, варення, джеми. Усе смажене, печене, варене та навіть сушене. Лідерами є солодкі грінки, обсмажена кава та чорнослив. А ще оксиметилфурфурол постійно утворюється в усіх цукровмісних продуктах і без нагрівання, – пояснює експерт.

Саме тому ця речовина міститься у фруктових соках, вині та меді. Чим довше зберігається такий продукт, тим більше в ньому цукру.

За останніми дослідженнями шкода оксиметилфурфуролу не була доведена взагалі. Тому додавати мед до напоїв, випічки та всюди, де ви його любите, цілком безпечно.

Головне – обирайте натуральний корисний мед і будьте здоровими.

Читайте також: Періоди вимкнення світла в Києві хочуть зробити справедливішими