fbpx

Для охолодження організму потрібно дихати

Діліться інформацією з друзями:

А ви знали, що у спеку можна охолодитися за допомогою дихання? Ви здатні самі собі полегшити стан, коли сонце нестерпно припікає. Про техніку охолоджуючого дихання розповіла рівненська тренерка з йоги, реабілітолог Олена ЧАБАРАЙ.

У традиції йоги ця техніка має назву Сіткарі пранаяма – свистяче дихання. Втягуючи повітря через рот, потрібно видавати свистячий звук, а видихати – через ніс. При виконання цієї практики створюється звук «сі» і деяка прохолода.

Отже, сядьте в зручну медитативну позу і заплющіть очі. Протягом усієї практики тримайте кисті рук на колінах. Практикуйте цю техніку хвилину або близько цього.

Перший спосіб

Стисніть зуби і, не створюючи собі незручностей, максимально можливо розведіть губи. Повільно та глибоко вдихайте крізь щілини між зубами. Прислухайтеся до звуку, з яким повітря входить усередину вашого тіла. Закрийте рот наприкінці вдиху і повільно видихніть крізь ніс. Повторюйте цей цикл до двадцяти разів.

Другий спосіб

Виконуйте так само, як у способі 1, але після вдиху затримуйте дихання так надовго, як зможете. Потім повільно видихайте через ніс, тримаючи голову прямо. Повторюйте цикл до двадцяти разів.

Ця техніка охолоджує тіло, тож має виконуватися в теплі сезони, а не взимку. Якщо погода особливо спекотна, практикувати можна більше десяти хвилин. Коли помірно тепла, достатньо виконувати від десяти до п’ятнадцяти циклів, – зазначає тренерка.

Коли ви дихаєте через рот, це має на ваше тіло охолоджувальну дію. Так само охолоджують своє тіло тварини. Коли повітря входить через рот, воно охолоджує язик і знижує температуру крові, що проходить через легені, а потім і через тіло. Зменшується кількість тепла, що виділяється нижніми енергетичними центрами, особливо органами відтворення та виділення. Тому людям, які страждають від хронічних закрепів, ця практика не рекомендується. Сіткарі встановлює гармонію в ендокринній системі та регулює гормональні виділення органів відтворення.

Наталія НИРКОВА