fbpx

Чи потрібно рівнянам самостійно контролювати температуру

Діліться інформацією з друзями:

Підвищена температура тіла вважається незаперечним тривожним дзвінком, який вказує на захворювання людини. Тому нині, під час пандемії коронавіруса, так часто вдаються до температурного тест-контролю на входах до ринків, супермаркетів, деяких державних установ і організацій. Та чи є необхідність самостійно систематично контролювати свою температуру.

Відповідь на це та інші запитання дає лікар-терапевт Центру ПМСД «Ювілейний» Лілія Красько.

Отож, чи потрібно зараз міряти температуру щодня?

– Ні. Міряйте її лише тоді, коли недобре себе почуваєте. Ви могли і не знати до цього часу, що ваша нормальна температура – 36,8. А зараз будете хвилюватись зайвий раз.

Чи потрібно «збивати» температуру 37?

– Так, якщо при цьому ви погано себе почуваєте. Немає конкретних показників температури, при яких потрібно приймати жарознижуюючі препарати. Звісно, якщо вже 38,5 і вище, варто прийняти парацетамол або ібупрофен. Але навіть якщо при 37 ви відчуваєте озноб, слабкість, пітливість – можете прийняти антипіретики.

Чому буває понижена температура?

– У таких випадках:
1. Переконайтесь, що термометр справний.
2. Перенесена вірусна\бактеріальна інфекція, загострення деяких хронічних захворювань, перевтома, стрес, гормональні порушення, вагітність інколи зумовлюють зниження температури.
Якщо температура тіла менша ніж 36 градусів протягом кількох днів чи тижнів, терміново зверніться до свого лікаря.
Також у жінок температура може коливатись протягом менструального циклу.

Що прийняти при підвищеній температурі?

– Можна «випити» парацетамол (добова доза – до 2 г, максимальна добова доза – 4 г), або ібупрофен (максимальна добова доза 1200 мг, дозу титруйте по 400-600 мг).

Як щодо так званих пакетиків від застуди (фервекс, фармацитрон, колдрекс і т.д.)?

– Всі порошки містять в собі парацетамол. Є і просто трав’яні. Тому завжди потрібно ознайомитись зі складом, проконсультуватись з лікарем.
Часто буває таке, що збивають температуру парацетамолом 3 рази на день (вже 1,5 г) і разом з тим п’ють пакетики (4-5 шт\день – ще 2-3 г парацетамолу), як теплий чайок протягом дня (лікар сказав багато рідини пити). На виході маємо передозування парацетамолом і його токсичний вплив на печінку.Також у склад входять додаткові діючі речовини, не завжди доречні, які ви також передозовуєте.
Тому я завжди рекомендую «збивати» температуру за допомогою одного з двох препаратів:
• ібупрофен в дозі 400-600 мг 1-2 р\день;
• парацетамол 500 мг 2-3 р/день.

Як допомогти організму при високій температурі?

– Багато, дуже багато рідини. Найкращим варіантом є чиста вода дещо тепліша за кімнатну температуру.
Якщо не можете випити стільки простої води, то додавайте трав’яний чай, ягідні морси без цукру, овочеві соки.

Чим не можна понижувати температуру?

– Не варто вживати аспірин, анальгін, но-шпа, цитрам он. На них є свої покази, куди підвищена температура не входить, а деякі взагалі заборонені в багатьох країнах через виникнення побічних реакцій.
Обтирання спиртом\оцтом! В якому році живемо? Шкіра є потужним органом виділення і активно всмоктує все, що ми втираємо. Результат – ще більша інтоксикація.
Записала Надія ПРИШЛЯК

Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»