fbpx

Родина Черновецького володіє в Україні імперією

Родина Черновецького володіє в Україні цілою імперією, її можуть конфіскувати за законом, адже ексмер столиці зайняв бік рф.

Колишній міський голова Києва Леонід Черновецький уже рік перебуває під слідством. Його звинувачують у зазіханні на територіальну цілісність. Він із перших днів повномасштабної війни виправдовував окупанта та фактично закликав Україну відмовитися від своїх територій на користь агресора. За законом йому загрожує не лише позбавлення волі, а й конфіскація майна, повідомляють журналісти видання OBOZREVATEL.

Черновецький заперечував агресію РФ та фактично підтримав Путіна. За підтримку путіна та заперечення агресії рф майно Черновецького можуть конфіскувати

“Війни між РФ і нашою країною ніколи не було і не буде. “Військова операція” для того, щоб залякати ідіотів і починати вести переговори. Вона проходить”, – заявив скандальний експолітик у своїх соцмережах. З перших днів повномасштабної війни він фактично зайняв бік рф.

“Це всього лише демонстрація сили та удари по військових об’єктах. Визнають кордони – одразу все й закінчиться. Тієї ж секунди! Це можна і потрібно було зробити 8 років тому, замість бомбардувань цивільних об’єктів та залякування населення”, – писав Черновецький на своїй сторінці у Facebook.

Фактично Черновецький поширював російську пропаганду та закликав змінити державний кордон України. За це передбачено кримінальну відповідальність. “Згідно з висновками судової лінгвістичної експертизи ця публікація містить публічні заклики до зміни кордонів території та державного кордону України”, – заявили в Офісі генпрокурора.

Йому інкримінують посягання на територіальну цілісність (ч. 1 ст. 110 ККУ). Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без неї. Кримінальні справи Черновецького не лякають. Ще 2017-го СБУ оголосила його у розшук, проте справа так нічим і не закінчилася. Тоді правоохоронці розслідували участь експолітика у будівництві гелікоптерного майданчика на Парковій дорозі у Києві. Але це не єдине скандальне та сумнівне рішення Черновецького. Приміром, компанія “Київ Термінал” намагається відсудити у столиці 100 млн доларів за реконструкцію Харківської площі, яка так і не була зроблена. Договір підписали з київською владою за часів міського голови Леоніда Черновецького ще 2007-го. Пізніше сторони за згодою угоду розірвали.

Черновецький тривалий час перебуває за кордоном (мешкає то в Грузії, то в Ізраїлі). Українська правоохоронна система до нього не дістанеться. Однак завдяки можливості провести справу заочно, без участі Черновецького, якщо його визнають винним, його майно в Україні може бути конфісковано.

Хто заробляє в імперії Черновецького

Леонід Черновецький офіційно не заробляє в Україні. Але його сім’я володіє бізнес-імперією – “Черновецький інвестмент груп”. Зараз більшість компаній офіційно належить його синові Степану. Степан Леонідович – доларовий мультимільйонер, торік він посів 18 місце у рейтингу найбагатших українців за версією Forbes.

Частину компаній започаткував колишній міський голова Києва, а вже після бенефіціаром став його син. Наприклад, за даними Youcontrol, засновником ТОВ “Черновецький інвестмент груп”, ТОВ “Комерційні системи”, “Холдинг Сіті” був Леонід Черновецький, а зараз компанії належать Степану. Крім того, Степан Черновецький інвестував гроші в низку ЖК та бізнес-центрів. Деякі з них досі належать йому.

Щоб конфіскувати майно Черновецького, правоохоронцям доведеться встановити, чи справді він лише передав свої компанії синові і продовжує впливати на бізнес та отримувати дивіденди. Єдина можливість покарати одіозного колишнього міського голову – конфіскувати його майно, реалізувати його на торгах та виручені гроші спрямувати на потреби ЗСУ.