fbpx

У серпні запрацюють новації щодо касових апаратів

Із 1 серпня 2020 року набрали чинності зміни до законів, покликаних детінізувати розрахунки у торгівлі. Зокрема, передбачені новації у використанні касових апаратів (РРО – реєстратор розрахункових операцій).

Очікувалося, що ці зміни запрацюють з 1 квітня, але через карантин їх відклали до серпня.

Очікувалося, що до цього часу податкова протестує програмний РРО, а підприємці за бажанням зможуть встановити його на смартфон, планшет чи комп’ютер і використовувати як касовий апарат.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Програмний РРО є лише альтернативою звичайному.

Крім того, з 1 серпня 2020 року підприємці, які проводять розрахункові операції через касу (програмні або звичайні РРО), мають вказувати у касовому чеку на підакцизні товари код УКТ ЗЕД (український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності).

Поки що це стосувалося лише пального. Тепер під це підпадають спирт, алкоголь, тютюнові вироби, легкові авто, мотоцикли. Штраф за порушення цієї норми становить 300 неоподатковуваних мінімумів.

Для інших товарів треба використовувати режим попереднього програмування найменування кожного товару, ціни товару (послуги) та кількості.

Якщо ці вимоги не виконуватимуться, порушників шрафуватимуть (від 85 до 5100 грн).

Нові правила застосування РРО не стосуються спрощенців І групи, річний обсяг доходу яких не перевищує 1 млн грн та фізичних осіб, які продають на ринках вживані речі та продукцію власних підсобних господарств.

Другий етап детінізаційних правил має запрацювати з 1 січня 2021 року.

Джерело: https://www.bbc.com/

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»