fbpx

Майже 158 млн витрачено на народних депутатів за 7 місяців (Статистика)

Діліться інформацією з друзями:

Оскільки депутат не може займатися будь-якою, крім депутатської, оплачуваною роботою, за винятком викладацької, наукової та творчої діяльності, а також медичної практики у вільний від виконання обов’язків народного депутата час, то для забезпечення незалежності депутата в  питаннях матеріального і соціально-побутового забезпечення він прирівнюється до членів Кабміну.

Законодавством передбачено, що парламентар щомісячно:

  • отримує заробітну плату (посадовий оклад та надбавки за інтенсивність праці, вислугу років, науковий ступінь та вчене звання),
  • кошти для компенсації вартості проїзду, оренди житла або винайму готельного номера,
  • а також відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, у розмірі місячної заробітної плати народного депутата, що не підлягають оподаткуванню.

Найбільше коштів було виплачено для парламентарів у якості зарплати і компенсовано як вартість оренди житла – таким є один із результатів аналізу ОПОРОЮ витрат на депутатський корпус за перші 7 місяців його роботи. Про це йдеться у повідомленні пресслужби ОПОРи.

Головною статтею витрат була заробітна плата

157 388 786 грн – саме таку суму було витрачено на народних депутатів Верховної Ради України 9 скликання у період з 29 серпня 2019 року до 31 березня 2020 року.

За інформацією, наданою Апаратом Верховної Ради на наш офіційний запит, головною статтею витрат була заробітна плата, яка склала 117 804 770,29 грн.

Зауважимо, що зарплата народного депутата складається із посадового окладу та надбавок у розмірі, який встановлюється для членів Кабміну. Парламентарі отримують доплату за інтенсивність праці, вислугу років, науковий ступінь та вчене звання.

Разом з тим, розмір отриманої депутатом зарплати залежить від його дисциплінованості відвідування пленарних засідань Ради та засідань парламентського комітету. Відповідно до чинного законодавства, якщо нардеп протягом календарного місяця впродовж однієї чергової сесії парламенту без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30% голосувань при прийнятті рішень Верховної Ради України на її пленарних засіданнях або у більш як 50% засідань парламентського комітету, до складу якого його обрано, такому депутату за розпорядженням спікера парламенту на підставі рішення регламентного комітету не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.

Найбільшу зарплату за період з 29 серпня 2019 року до 31 березня 2020 року отримав перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук (позафракційний) 393 687,58 грн., народний депутат Євген Петруняк (фракція Політичної партії «Слуга Народу») 367 854,8 грн. та народний депутат Михайло Макаренко (фракція Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя»)  – 355 450,96 грн.

Найменшу суму отримали Анна Скороход (позафракційна) – 155 509, 52 грн, Любов Шпак (фракція Політичної партії «Слуга Народу») – 186 499,59 грн, Степан Івахів (депутатська група «За майбутнє») – 199 146,50 грн, Юрій Солод (фракція Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя») – 217 240,12 грн, Дмитро Шенцев (позафракційний) – 218 235,28 грн, Максим Єфімов (депутатська група «ДОВІРА») – 220 885,48 грн та Ігор Абрамович (фракція Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя») – 221 601,92.

Компенсація оренди житла

Наступна за величиною стаття витрат – компенсація оренди житла, яка становить 19 194 504,67 грн.

Відповідно до законодавства, право на відшкодування  коштів за оренду житла або винайм готельного номера мають ті обранці, котрі не забезпечені житлом у місті Києві, і місце їх проживання, відповідно до його реєстрації, знаходиться на відстані понад 30 км від меж міста Київ.

Зауважимо, що користується такою компенсацією меншість депутатського корпусу.

Суми витрат на оренду житла дуже варіюють – від 14 340 грн до 140 400 грн. Найменші компенсації отримали Володимир Кабаченко (фракція Політичної партії ВО «Батьківщина») – 14 340 грн, Олександр Пасічний (фракція Політичної партії «Слуга Народу»)  – 18 850,00 грн, Дмитро Припутень (фракція Політичної партії «Слуга Народу») – 21 450 грн, Сергій Кузьміних (фракція Політичної партії «Слуга Народу») – 22 750 грн, Ігор Колихаєв (депутатська група «За майбутнє») – 41 600 грн,

а найбільші компенсації у розмірі 140 400 грн – Тарас Батенко (депутатська група «За майбутнє»), Галина Васильченко (фракція Політичної партії «Голос»), Володимир Воронов (фракція Політичної партії «Слуга Народу»), Михайло Забродський (фракція Політичної партії «Європейська солідарність»), Яна Зінкевич (фракція Політичної партії «Європейська солідарність»), Юрій Камельчук (фракція Політичної партії «Слуга Народу»), Костянтин Касай (фракція Політичної партії «Слуга Народу»), Вікторія Кінзбурська (фракція Політичної партії «Слуга Народу»), Олександр Куницький (фракція Політичної партії «Слуга Народу»), Михайло Лаба (фракція Політичної партії «Слуга Народу»), Роман Лозинський (фракція Політичної партії «Голос»), Дмитро Любота (фракція Політичної партії «Слуга Народу»), Сергій Магера (позафракційний), Олег Марусяк (фракція Політичної партії «Слуга Народу»), Юрій Мисягін (фракція Політичної партії «Слуга Народу»), Владіслав Поляк (позафракційний), Олександр Пономарьов (фракція Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя»), Орест Саламаха (фракція Політичної партії «Слуга Народу»), Микола Скорик (фракція Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя») та Валерій Стернійчук (фракція Політичної партії «Слуга Народу»).

Витрати на проїзд та відрядження

Розмір компенсації витрат на проїзд депутатів Україною становив 17 288 626,95 грн. Більшість нардепів скористалися такою можливістю відшкодування своїх витрат. Сума компенсація варіювала від 15 000 грн до 53 225,80 грн.

Також парламентарям компенсували вартість проїзду у межах міста Києва, загалом на суму 2 876 938,00 грн. Найбільше витратили Яна Зінкевич (фракція Політичної партії «Європейська Солідарність») – 205 212 грн, Володимир Крейденко (фракція Політичної партії «Слуга Народу») – 68 957 грн та Святослав Юраш (фракція Політичної партії «Слуга Народу») – 66 375 грн, найменше – Юрій Павленко (фракція Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» – 120 грн, Лариса Білозір (депутатська група «За майбутнє») – 146 грн, Ольга Коваль (фракція Політичної партії «Слуга Народу») – 146 грн та Людмила Буймістер (фракція Політичної партії «Слуга Народу») – 147 грн.

Щодо компенсації коштів на відрядження для помічників-консультантів депутатів, то на ці потреби було виділено 214 521, 31 грн і скористалися такою компенсацією менш як 90 парламентарів. Найбільшу суму компенсації отримали Микола Величкович (фракція Політичної партії «Європейська Солідарність») – 5 263,07грн, Олександр Гайду (фракція Політичної партії «Слуга Народу») – 5 151 грн та Галина Васильченко (фракція Політичної партії «Голос») – 4 974,21 грн.

Найменш «популярною» статтею витрат є витрати на утримання службових приміщень – всього 9 424,7 грн. За аналізований період лише 10 парламентарів компенсували витрати на утримання своїх приймалень.

Джерело ОПОРА