fbpx

Заборгованість по зарплаті у Рівному збільшилася майже удвічі (ВІДЕО)

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні відбулося чергове, вже сьоме в цьому році, засідання міською комісії з питань праці та заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Рівного.  Про те, які питання розглядалися, редакції «7 днів» розповів голова комісії, заступник міського голови Сергій Васильчук:

– Ситуація із виплатою боргу по зарплаті, у порівнянні зі станом справ на початку року, ускладнюється. Так, за статистичними даними (а ми розуміємо, що це неповна картина, бо не всі потрапляють до статистичної звітності), заборгованість становила 4 мільйони 300 тисяч гривень,  а зараз – 7 мільйонів 200 тисяч. Як і раніше, найбільшим боржником у нас залишається Рівненський авторемзавод. Це підприємство (воно підпорядковується Міністерству оборони, зокрема, Укроборонпрому) фактично є банкрутом і лише нарощує заборгованість. На сьогодні авторемзавод винне своїм працівникам близько 4 мільйонів 700 тисяч гривень.

До числа підприємств, в яких також є велика заборгованість по зарплаті, належить управлінська компанія «Рівне. Дім. Сервіс», яка завинила своїм працівникам майже мільйон гривень. Близько 500 тисяч гривень боргує по зарплаті ЖКП «Покровське»,  504 тисячі гривень – Філія «Рівненський державний обласний навчально-курсовий комбінат» УДП «Укрінтеравтосервіс». Є ще декілька підприємств, у яких менші борги перед своїми працівниками.На засіданні комісії, на яке запросили керівників-боржників, зі слів Сергія Васильчука, домовилися про графіки погашення цієї заборгованості.

– Разом з тим, – веде далі заступник міського голови, – шукатимемо й іншу інформацію по боргах із зарплати. Адже сума невиконання міського бюджету  в травні склала близько 21 мільйона гривень, частина з якого – недобраний податок з доходів фізичних осіб.  Хоча й зрозуміло, що через пандемію багато людей втратили роботу, чимало працівників під час карантину були в неоплачуваних відпустках. Втім, будемо робити все можливе, щоб не допустити заборгованості із заробітної плати.

Крім того, зі слів Сергія Васильчука, комісія розглянула питання щодо  дотримання роботодавцями Рівного законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати і  легального використання праці найманих працівників.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»