fbpx

Як відбуватиметься в Рівному «провідна неділя», перенесена на 6 червня (ВІДЕО)

Діліться інформацією з друзями:

Через карантин масові поминальні заходи, що традиційно відбуваються за тиждень після Великодня, перенесли. ПЦУ анонсувала їх на 6 червня – Вселенську Троїцьку поминальну суботу. Ми поцікавилися у представників міської влади та місцевої єпархії ПЦУ як пройде цей день.

– Щодо провідної неділі, то не думаю, що буде масове скупчення людей на кладовищах, хоча б з тієї причини, що додаткового транспорту пускати не будемо, – розповів міський голова Рівного Володимир Хомко. – Адже більшість людей, скажімо на «Нове» (на вул. Енергетиків, – прим.ред.), діставалися саме громадським транспортом. Більш детально це питання ми обговоримо на засіданні комісії ТЕБ і НС, яка відбудеться завтра. Тоді й остаточне рішення оголосимо. Попередньо на цей день ми не планували якихось перекриттів чи чогось подібного для кладовищ.

Тим часом речник Рівненської єпархії ПЦУ протоієрей Василь Рудніцький розповів, що поки що священнослужителі не планують відправляти молебні на кладовищах.

– Ми маємо лист від ОДА, з рекомендацією не проводити молебнів на цвинтарях в зв’язку з високим рівнем захворюваності на коронавірус на Рівненщині. Щоправда, цьому листу вже більше тижня. Можливо будуть якісь зміни. Якщо дозволять, то підемо на кладовища. У храмах вже дозволили проводити богослужіння з прихожанами, але з дотриманням карантинних обмежень (певна кількість людей, масковий режим). Тому, 6 червня в усіх храмах відслужать літургію і панахиду.

Хто хоче з людей помолитися за своїх померлих близьких, можуть це зробити і в храмі в будь-який день. А по завершенню карантину можуть запросити священнослужителя на кладовище, щоб відправив молебень біля могили, – уточнив речник Василь Рудніцький.

 

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»