Глава ООН закликає відновити зернову угоду для забезпечення глобальної “продовольчої безпеки”

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав Росію та Україну продовжити угоду, яка до цього часу дозволила експортувати понад 8 мільйонів тонн зерна з України та знизила світові ціни на продовольство.

Про це повідомляє The Guardian.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Генсек ООН також закликав інші країни, головним чином західні, прискорити усунення перешкод, які блокують російський експорт зерна та добрив, повідомляє Agence France-Presse.

Речник голови ООН у минулу п’ятницю заявив, що Гутерреш підкреслив терміновість поновлення угоди, щоб “сприяти продовольчій безпеці в усьому світі”.

Угода між Україною та Росією – основними постачальниками зерна по всьому світу – була укладена за посередництва ООН і Туреччини в липні та закінчується 19 листопада.

Посол росії в ООН заявив, що до того, як Москва обговорить поновлення, “росія повинна побачити експорт свого зерна та добрив на світовому ринку, чого не відбулося з початку угоди”.

Він сказав, що перешкоди, з якими стикається російський експорт, включають отримання страхування суден, проведення фінансових операцій, пошук портів заходу для російських кораблів і вивільнення добрив на суднах, затриманих у європейських портах.

Гутерреш заявив, що відновлення експорту українського зерна з трьох чорноморських портів “суттєво сприяло зниженню цін на пшеницю та інші товари”.

Фото: Український зерновий термінал під час збирання ячменю в червні (Reuters).

%d блогерам подобається це: