Після теракту ситуація на Рівненщині складна

Після теракту ситуація в Рівненській області складна, але цілком контрольована.

Після теракту, який стався у суботу, 22 жовтня, Рівненщина постраждала від ракетних ударів. Ворог навмисне цілив в об’єкти енергетичної інфраструктури. Через це постачання електро­енергії досі здійснюється з перебоями.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Також щодня відбуваються віялові відключення електропостачання. Що потрібно знати?

СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ

Енергетики Рівненщини відновили технічну можливість енергопостачання до кожного населеного пункту області після ракетних ударів.

Водночас потужності у мережах не вистачає, аби задовольнити всіх споживачів. Тому ми змушені робити планові віялові відключення. Вони потрібні для того, аби збалансувати енергетичну систему нашого регіону. У час «пік» потужності не вистачає близько 30 відсотків. Про такі віялові відключення начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль інформує упродовж доби на своєму телеграм-каналі, фейсбук-сторінці та через ЗМІ.

Крім того бувають і аварійні відключення системи. Через удари ракет по наших підстанціях енергетична система буває нестабільною. Така ситуація не лише на Рівненщині, а й у сусідніх регіонах.

ЛІКВІДАЦІЯ НАСЛІДКІВ

Над цим працювали 16 одиниць спецтехніки ДСНС та 99 чоловік особового складу. Погасили масштабні пожежі на електростанціях того ж дня.

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

Зважаючи на дефіцит електроенергії, начальник ОВА Віталій Коваль доручив кожній територіальній громаді області визначити формат роботи шкіл з огляду на можливості енергетичної системи в населених пунктах. А роботу садочків організували у режимі чергових груп.

УШКОДЖЕННЯ ПРИВАТНИХ БУДІВЕЛЬ

Внаслідок ракетних ударів на території Рівненського району пошкоджено 9 будівель. Це житлові, господарські та адміністративні будівлі. Влада відразу зробила відповідні заміри і почали відновлення покрівель та вікон.

Початок на 1 стор.

РАДІАЦІЙНА І ХІМІЧНА СИТУАЦІЯ

Повітря та радіаційний фон – у нормі. Обласний центр контролю та профілактики хвороб того ж дня провів аналіз замірів, зроблених у трьох точках в Рівному довкола місця ракетного удару. Концентрація забруднюючих речовин (продуктів згоряння) не перевищує максимально допустимих показників. А значення гамма-фону безпечні та властиві нашій території.

ЧОМУ НЕМАЄ СВІТЛА?

Є два типи відключень електроенергії.

Планові відключення. Вони потрібні для того, аби збалансувати енергетичну систему нашого регіону. Про такі віялові відключення влада інформує упродовж доби.

Аварійні відключення. Через удари ракет по наших підстанціях енергетична система буває нестабільною. Потужності не вистачає. Така ситуація не лише на Рівненщині, а й у сусідніх регіонах. Спрогнозувати час та тривалість аварійних відключень неможливо.

ЗВЕРНЕННЯ ВІТАЛІЯ КОВАЛЯ

«Ворог хоче спричинити паніку, посіяти розбрат, втомити нас усіх. Друзі, не здаємося! Повірте, наші фахівці день і ніч працюють над вирішенням проблеми. Так, складно. Дуже. Сам відчуваю, що таке оселя без електроенергії.

Для забезпечення звичних потреб споживачів зараз не вистачає близько 30% потужності. Після 10-ої ранку зростає навантаження на електромережі, що призводить до аварійних вимкнень. Це свідчить про те, що абоненти продовжують вмикати енергоємні електроприлади, чого не витримують електромережі.

Енергетики роблять все можливе, щоб розподілити наявну потужність серед абонентів. Саме для цього вводяться стабілізаційні обмеження електропостачання.

Закликаю до свідомого споживання електроенергії. Допомогти може кожен!

Для цього потрібно максимально зменшити використання енергоємних електроприладів до 23.00.

Мінімізуйте використання обігрівачів, бойлерів, електроплит, мікрохвильовок, пральних і сушильних машин, електричних духових шаф, посудомийних машин, кондиціонерів, пилосмоків, електрочайників, кавоварок, прасок тощо.

Представників бізнесу також просимо обмежити підсвічування рекламних вивісок, банерів, білбордів, моніторів. Це значно зменшить навантаження у мережах.

Сила – у нашій єдності! Зараз ми всі в одному човні. Та світло обов’язково переможе темряву.

Віримо! Тримаємось. Переможемо!»

Олександр ПОЛІЩУК

%d блогерам подобається це: