Закрили доступ до двох церков Києво-Печерської лаври для представників УПЦ МП

Діліться корисною інформацією з друзями:

У Києві в понеділок, 2 січня, Успенський собор (на фото) та Трапезна церква Києво-Печерської лаври зачинені на замок, а двері опечатані. Про це повідомив кореспондент OBOZREVATEL.

Представникам УПЦ МП не подовжили договір на користування цими об’єктами.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Із 1 січня представники Української православної церкви Московського патріархату вже більше не використовують Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври. Наразі у цих будівлях працює спеціальна комісія заповідника.

Двері сакральних будівель закриті на замки та опечатані. Коли їх знову відкриють для прихожан та чи будуть там відбуватись служіння, поки не відомо.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство культури та інформаційної політики не рекомендуватиме Лаврському заповіднику продовжувати угоду з Українською православною церквою Московського патріархату. Йдеться про оренду Успенського собору і Трапезної церкви у Верхній лаврі.

1 грудня у Києві правоохоронці повідомили про підозру священику з Києво-Печерської лаври. Під час його богослужіння славили “русскій мір”.

До цього Служба безпеки України провела контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у Києві. Зокрема, перевіряли приміщення та осіб, які перебувають у монастирі.

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) публічно звертався до президента Володимира Зеленського із закликом не забирати в УПЦ МП храми на території Лаври.