fbpx

Загальний перехід на дистанційне навчання погіршить рівень знань школярів

Діліться корисною інформацією з друзями:

Депутат Рівненської міської ради Олексій Муляренко ініціював звернення до Кабінету Міністрів України щодо намірів уряду продовжити з 1 вересня дистанційне навчання в школах. На його думку перехід виключно на дистанційну форму навчання не зможе повністю замінити навчально-виховний процес у школах.

– Я піднімав це суспільно-важливе питання на розгляд ще минулої сесії Рівненської міської ради, – розповів Олексій МУЛЯРЕНКО. – На жаль, міська влада в особі профільного заступника міського голови не має чіткої позиції з цього питання, про що вона зазначила на своїй Фейсбук-сторінці. А батькам школярів уже сьогодні потрібно знати, чи купувати зошити, ранці, спортивну форму чи ноутбук, роутер, інтернет та принтер. А в багатьох родинах є ж по кілька дітей, які мають навчатися одночасно! Тому дуже важливо, щоб ця тема була розглянута на серпневій сесії, оскільки вона буде останньою перед початком нового навчального року. Зрозуміло, що й мене особисто, як багатодітного батька, ці питання хвилюють.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

У зверненні йдеться про те, що виключно дистанційна форма навчання негативно відбивається на засвоєнні дітьми знань. Учні багато втрачають в соціальній взаємодії, що впливає на їхній психоемоційний розвиток. Педагоги, в свою чергу, професійно вигорають, втрачають налагоджені і напрацьовані роками контакти з учнями. Не кажучи вже про сім’ї, які не мають комп’ютерної техніки чи доступу до інтернет-зв’язку. Тож не можуть бути повноцінними учасниками процесу дистанційного навчання.

З цими твердженнями погоджується і начальник міського управління освіти Василь ХАРКОВЕЦЬ. Проте наголошує:

– Дистанційне навчання загалом не можна відміняти, тому що воно стосується різних прошарків дітей, які в певних ситуаціях змушені навчатися дистанційно. Наприклад, щоб відвідувати спортивні тренування. В карантин ми застосовували технології дистанційного навчання, користуючись телефонами, планшетами, програмою ZOOM, телебачення. Є вже лист Міністерства освіти і науки про організацію навчального року 2020–2021. Крім того, є методичні рекомендації головного санітарного лікаря щодо початку навчального року. Проте все ж таки залишається багато питань, на які немає відповіді. Наприклад, щодо тієї ж організації першого дзвінка 1 вересня. Яким чином не допустити скупчення учнів у цей день і у всі наступні у великих навчальних закладах, де більш як тисяча учнів? Як організовувати перерви, бо, відповідно до рекомендацій, перерви мають бути у різний час для різних класів?

Олексій Муляренко наголошує, що батьки не проти, щоб застосовувалися різні сучасні технології, які можуть доповнювати навчальний процес, але аж ніяк не замінювати основне навчання. Якщо депутати приймуть звернення, Кабмін мав би взяти до уваги позицію Рівнеради та вже зараз надати чітке бачення того, яким чином має бути організований навчальний процес у школах.

Олена ІВАНЮК

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе наш Telegram