За доставку газу споживачі отримають окремі рахунки

Діліться корисною інформацією з друзями:

З січня цього року відповідно до рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з рахунків за газ вилучена плата за доставку газу. Саме тому вже за січень всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку (розподіл).

Яким буде платіж за доставку газу?

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного споживача. Розмір плати залежить від конкретного обсягу споживання та тарифу, який встановлено НКРЕКП.

При визначенні обсягу споживання за основу береться кількість спожитих кубометрів газу впродовж попереднього “газового року”. Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.

Яким є тариф на доставку газу?

Згідно рішення НКРЕКП з 01 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно для АТ “Рівнегаз” встановлено тариф в розмірі 1,20 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).
З 01 липня 2020 року – у розмірі 1,38 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).

Для прикладу: Споживач із газовою плитою спожив з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року 200 кубометрів газу. Чинний тариф на розподіл для АТ “Рівнегаз” з 1 січня 2020 року складає 1,20 грн. за м куб. в місяць ( в т.ч. ПДВ).
Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу:
200 куб. м * 1,20 / 12 міс. = 20,00 грн.
Отже, щомісячна плата за доставку блакитного палива для такого споживача складе 20,00 грн. на місяць, а з 1 липня 23,00 грн.

Споживачі можуть платити за доставку одним платежем — наперед за півроку або навіть за рік. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісію при проведенні платежів.

Рахунки для оплати послуг розподілу природного газу споживачі будуть отримувати поштою.

За інформацією з офіційного сайту АТ “Рівнегаз”

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»