fbpx

Якщо ніхто не допоможе, будемо звертатися до суду – голова ОСББ

Діліться інформацією з друзями:

Коли мешканець багатоквартирного будинку робить ремонт у своїй квартирі, це може позначитися на його сусідах. Особливо якщо він не просто змінює сантехніку чи шпалери, а вводить у зовнішні стіни 12 великих металевих балок, бетонує їх, аби зробити собі балкон більшим.

Йдеться, зокрема, про останній поверх старенької «хрущовки». Таке «поліпшення» провокує появу величезних тріщин у квартирі знизу. Це не страшилка, а реальна історія, яка відбувається у самому серці нашого міста – в будинку на вул. Парковій, 2.

Усе почалося приблизно три роки тому. Власники квартири №16 в цьому будинку продовбали великі отвори в стінах і загнали з двох сторін металеві балки для спорудження балкону. Тоді сусіди почали бити на сполох, звернулися до ЗМІ, у відповідні контролюючі органи. Реконструкція завмерла.

Аж ось на початку квітня люди помітили, що роботи відновилися. Поки в країні карантин, у квартирі №16 триває ремонт. На стелі помешкання на четвертому поверсі (№12) з’явилися тріщини, мешканці не раз викликали поліцію. Однак жодного разу будівельні роботи зупинені не були.

Працівники поліції заявляють, що нічого не можуть вдіяти і порадили поговорити особисто з власником квартири, – розповів голова ОСББ «Паркова – 2» Андрій Співак. За словами чоловіка, будинок у вкрай поганому стані, тож таке «поліпшення» може призвести до його руйнування.

– Мешканці розповідали, що їхній будинок збиралися визнати аварійним ще у 1980-му, а їх відселити, – зазначив голова ОСББ. – Однак тоді зробили ремонт даху, підрихтували стіни і люди живуть тут й досі. Тепер же у стіну ввели балки і тонни бетону, якими вони залиті. На останньому поверсі все це давить на плити перекриття, які не розраховані на таке навантаження, вони можуть розійтися. Відповідно є загроза обвалу частини будинку. Ніхто не реагує на наші звернення. Поліція каже, що не має повноважень. В управлінні ДАБК нарікають, що не можуть здійснити перевірку, бо є мораторій на їхнє проведення на час карантину. Мені вже люди пропонували найняти кран та самим позрізати ті балки, але це незаконно. Не хочу займатися «безпредєлом». Якщо ніхто не допоможе, будемо звертатися до суду. Але це довга процедура.



Між тим начальник міського управління ДАБК Микола Дядюсь повідомив місцевим ЗМІ, що дозволи і документи на реконструкцію цієї квартири відсутні.

– Тобто, це – самочинне будівництво. Мешканці будинку давно зверталися, щоб ми провели перевірку. До недавнього часу згадане будівництво було заморожене. Кілька разів ми намагалися провести перевірку, але нашому управлінню це не вдалося. Ми не змогли застати забудовника чи замовника на місці. Відповідно до законодавства, перевірка повинна проводитися за присутності того, хто будує. Про згадану ситуацію ми повідомили органи Нац­поліції. З 18 березня управління позбавлене можливості здійснювати перевірки, – пояснив Микола Дядюсь.

За словами чиновника, зупинити роботи і демонтувати конструкції має забудовник за приписом управління ДАБК або ж за рішенням суду.

За інформацією пресофіцерки відділу комунікації головного управління Національної поліції Марії Юстицької, три роки тому було відкрите провадження у цій справі. Однак згодом його закрили. Тепер же поліція отримала 5 звернень щодо реконструкції у будинку на Парковій, 2. Перше датоване 9 квітня. Поліцейські подали запити в інстанції, що курують цю сферу. Якщо у результаті в діях забудовника буде виявлено ознаки кримінального правопорушення, відкриють нове провадження. Законодавство дає місяць на такі перевірки.

Тим часом роботи на Парковій, 2 тривають. Уже є металічний каркас майбутнього балкона, вкладена підлога.

Наталія НИРКОВА

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»