fbpx

Які запаси зробити, на випадок надзвичайної ситуації

Як це жити без світла, води, газу, тепла та інших благ цивілізації, на жаль, багатьом українцям довелося дізнатися. Війна триває, тож імовірність надзвичайних ситуацій досить висока. Отож було б непогано зробити певні запаси вдома: питної води, їжі, засобів гігієни, медикаментів.

Розпочнемо із консервів – це готові до вживання м’ясні та рибні консерви, консервовані овочі, бобові, фрукти, ягоди. Бажано вибирати ті, що відкриваються без консервного ножа. Або подбайте, щоб він у вас був. Їжа з герметичних контейнерів, така як консерви, вважається безпечною навіть у разі радіаційної небезпеки. Купуючи консерви звертайте увагу на терміни придатності. І пам’ятайте, що не можна вживати консерви з банок, які мають здуті або іржаві кришки, навіть якщо продукт усередині на вигляд здається безпечним.

Крупи, які довго зберігаються (горох, рис, гречка, манка), борошно, макаронні вироби, сіль, цукор, сушені фрукти, ягоди, горіхи. Пам’ятайте, що всі ці продукти краще зберігати в сухому, темному та прохолодному місці,  подалі від продуктів із різким запахом. Крупи добре зберігаються в скляній тарі під щільною кришкою. Час від часу необхідно перевіряти крупи на наявність комах чи личинок.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Продукти швидкого приготування. Ті, які заливають окропом і через декілька хвилин страва готова до споживання (пюре, суп у брикетах, локшина, деякі види каш). Звісно ж це не найздоровіші страви, але коли відсутні можливості для приготування їжі, то можна скористатися і такими продуктами. Обов’язково звертайте увагу на терміни придатності та умови зберігання, що зазначені на пакуванні цих продуктів.

Батькам із маленькими дітками, добре мати ультрапастеризоване молоко. Воно має великий термін зберігання (від 30 до 90 днів), також можна запастися і сухим молоком. Однак не забуваймо, якщо пакування відкрили, то термін придатності ультрапастеризованого молока значно зменшується. Сухе незбиране молоко можна зберігати при кімнатній температурі до пів року, якщо упакування відкрите, то термін придатності становить близько місяця, бажано пересипати таке молоко в скляну банку з кришкою.

Не завадить мати й такі продукти:

✔ крекери, сухарі, хлібці, сушіння, білкові, злакові та фруктові батончики, ну і наші улюблені солодощі, які багаті вуглеводами: цукерки, шоколад,  печиво, халва, козинаки. Умови зберігання та терміни придатності зазначені на пакуванні;

✔ кава, чай, згущене молоко, мед;

✔ соняшникова олія, а якщо є можливість дотримуватись умов зберігання, то і вершкове масло. Нагадуємо, що масло може зберігатися в морозильній камері від 3-х місяців до 1 року, в холодильнику не більше 10 діб;

✔ дитяче харчування (за потреби).

Звісно ж ми не радимо скуповувати півмагазину, але невеликий запас для родини не завадить. Як казали ще наші бабусі – запас біди не чинить. Віримо в ЗСУ, чекаємо на перемогу!

Джерело: Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб

Це може теж вас зацікавити: