fbpx

Як стати донором крові у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Із початком повномасштабної війни потреба у запасах крові  усіх груп та її компонентів різко зросла, натомість кількість постійних донорів дещо зменшилась через виїзд за кордон, інші несприятливі фактори. Сьогодні донорство крові – регулярна необхідність.

Потреба стратегічних запасів крові актуальне не лише в регіонах активних бойових дій, а й у тилових областях, зокрема Рівненщині. Така благодійність спрямована на допомогу лікарням, військовим госпіталям, пацієнтам опікових центрів чи хірургічних відділень. Хоча зараз робота центрів крові передусім направлена на воєнні потреби.

Де здати кров у Рівному?

У Рівному здати кров можна у Центрі служби крові, що знаходиться за адресою на Степана Бандери, 31. Люди, які навідуються до закладу вперше можуть просто залишити свої контакти та проконсультуватися з лікарями закладу, щодо можливості подальшого донорства. Нині заклад обслуговує понад 30 лікарень області, тому потреба у крові є постійно.

Хто може здати кров?

Донором крові може стати людина старше 18 років і вагою більше 50 кілограмів. Окрім цього є ряд протипоказань, серед них вагітність, операційне втручання впродовж року, недавнє татуювання, а також окремі захворювання, зі списком яких можна ознайомитись на сайті Donor.ua.

Також не рекомендують здавати кров людям, які зробили впродовж тижня щеплення від корона вірусу, приймають знеболювальні препарати та  годуючим матерям.

Що потрібно для того, щоб здати кров у Рівному?

Для того, аби здати кров потрібно за 48 годин утриматись від вживання алкоголю та паління, а також за добу до здачі крові вилучити зі свого раціону жирну їжу, смажене м’ясо, яєчні та молочні продукти. Зранку варто обов’язково поснідати, випити солодкого чаю. Для донорів, які відвідують центр вперше потрібно взяти із собою паспорт, документи, що засвідчують особу.

Кров приймають у першій половині дня.

 До слова, за новинами Рівненського центру служби крові можна слідкувати на сторінці «Рекрутер донорство Рівне».