fbpx

На Рівненщині оцифрували унікальний стародрук Почаївської лаври

Діліться інформацією з друзями:

Фахівці Рівненського обласного краєзнавчого музею  оцифрували стародрук Почаївської лаври, датований XVIII століттям. Про це повідомила завідувачка сектору впровадження цифрових технологій музею Ольга Морозова.

За  словами Ольги Морозової, книгу присвячено фундатору Почаївської друкарні єпископу Рудницькому, на звороті титульного аркуша розміщено його герб. Також у посвяти до книги можна дізнатися про початок друкарства в Почаєві.

«Це «Служебник», виданий у 1734 році. Частина тиражу з титульним аркушем 1735 року мала наклад понад 1000 примірників. На титулі – зображення Почаївської чудотворної ікони Богородиці, датоване 1733 роком – за рік до виходу Служебника», – розповіла фахівчиня.

Нині у Рівненському обласному краєзнавчому музеї зберігається понад 100 стародруків, датованих до 1800 року. Наразі їх поступово переводять у цифровий формат.

До слова, на сайті музею у електронному доступі вже є  Євангеліє 1608 року, Почаївське Євангеліє XVIII століття, книга церковних пісень «Октоїх», Острозькп Біблія та Місяцеслов XIX століття.