Витрати на поховання ВПО у Рівному оплачує місто

Діліться корисною інформацією з друзями:

Витрати на поховання ВПО у Рівному не лягає на плечі родичів.  Це єдине місто, яке взяло їх на себе.

Уже з перших днів повномасштабного вторгнення рф Департамент соціальної політики Рівненської міської ради зіштовхнувся з необхідністю вирішення ряду проблем біженців, котрі почали прибувати до Рівного. Однією із найболючіших бід вимушених переселенців, які опинились у нашій громаді, стала втрата близьких і рідних та необхідність належного їх захоронення.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Оскільки на державному рівні не передбачено будь-яких можливостей для організації безоплатного поховання внутрішньо переміщених осіб, міська влада швидко прийняла рішення про здійснення безоплатного (за рахунок коштів громади) поховання внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), які опинилися в Рівненській міській територіальній громаді.

Так (починаючи із березня 2022 року) налагоджений чіткий алгоритм дій на випадок смерті ВПО щодо організації їхнього поховання .

Витрати на поховання ВПО затверджені.  Загальна сума їх становить 10 000 гривень. Вона визначена з огляду на ціни необхідного переліку послуг та ритуальної атрибутики, що склалася в Рівненській міській територіальній громаді.

У разі самостійної організації виконавцем волевиявлення поховання ВПО (придбання за власні кошти ритуальної атрибутики та укладання договору про організацію поховання і сплати за надані послуги), такій особі надається грошова допомога для компенсації витрат. Вона перераховується на рахунок, відкритий в установі банку. Надання виконавцеві волевиявлення грошової допомоги на поховання здійснюється на підставі заяви та документів: копії свідоцтва про смерть; витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання; копії документа, підтверджуючого ідентифікацію померлої особи; договорів-замовлень про організацію та проведення поховання, квитанцій, чеків, накладних тощо, що підтверджують вартість ритуальних послуг. Зазначені документи подаються до Департаменту (вул. Соборна, 12, каб. №1).

При зверненні виконавця волевиявлення щодо організації поховання ВПО до Комунального підприємства «Спецкомбінат – ритуальна служба» останній здійснює безоплатне поховання таких осіб. У подальшому Департамент проводить виконавцю послуг відшкодування витрат за проведене поховання.

Розмір грошової допомоги або відшкодування витрат обчислюється в кожному окремому випадку в залежності від отриманого переліку послуг і затвердженої їх граничної вартості.

Якщо вартість ритуальних послуг менша за встановлену граничну вартість на поховання, то розрахунок розміру грошової допомоги та розміру відшкодування витрат здійснюється, виходячи з фактичних витрат за відповідні види ритуальних послуг.

Додаткові ритуальні послуги оплачуються виконавцем волевиявлення за власні кошти.

У разі смерті рідних, близьких чи знайомих, які були зареєстровані в Рівненській громаді як ВПО, виконавцю волевиявлення необхідно зі своїми документами (паспорт, код) та документами покійного (медична довідка, довідка ВПО тощо) звернутися до працівників КП «Спецкомбінат – ритуальна служба» (на території кладовища «Нове), які допоможуть організувати всю необхідну процедуру поховання.

Такий досвід проведення поховань є одиничним в Україні і дійсно допомагає людям, які опинилися далеко від власних домівок і подекуди без засобів для існування, достойно провести в останню путь своїх рідних і близьких…

Олена ПЕТРИК, заступник директора департаменту – начальник управління соціальних гарантій та розвитку соціальної сфери

ДОВІДКА За період з березня по жовтень 2022 року організовано безоплатне поховання 31 внутрішньо переміщеної особи, які були зареєстровані в Рівненській міській територіальній громаді. Загальна вартість ритуальних послуг для відшкодування за рахунок коштів міського бюджету склала 229 940 гривень.

Гранична вартість ритуальних послуг на поховання, що склалася в Рівненській міській територіальній громаді на період із 01.01.2022 по 31.12.2022

  Необхідний перелік послуг та ритуальної атрибутики               

  1. Оформлення договору замовлення-                                                           14,00
  2. Оформлення свідоцтва про поховання –                                                   10,00
  3. Доставка предметів похоронної належності –                                       395,00
  4. Надання транспортних послуг: (один автокатафалк –1120,00 електромобіль – 305,00)
  5. Надання труни з ритуальною атрибутикою: домовина; хрест (тумбочка); наволочка; простирадло; накидка ритуальна; рушник                      6074,00
  6. Оформлення могили: викоп могили; формування надмогильного насипу (підсипка); прибирання                                                                               1320,00
  7. Супровід похоронної процесії                                                                      230,00
  8. Надання вінка похоронного з траурною стрічкою                                 532,00

Загальна сума вартості наданих послуг                            10000,00

Гранична вартість ритуальних послуг на поховання    10000,00