fbpx

Орендодавці житла переселенцям, отримуватимуть більше коштів

Діліться інформацією з друзями:

Орендодавці житла, які надали прихисток внутрішнім переселенцям, будуть отримувати компенсацію не 450 грн, а більше.

Уряд вдвічі збільшив розмір компенсації для орендодавців житла для переселенців.Тепер власники житла, які надали прихисток внутрішнім переселенцям, будуть отримувати 900 гривень замість 450 за кожну таку особу на місяць

Після початку війни тисячі українців змушені були покинути своє житло та їхати туди, де безпечно. Дехто подався за кордон, інші знайшли прихисток на території України, де не ведуться активні бойові дії. Чимало біженців приїхало до Рівного із тимчасово окупованих територій. Частину сімей переселенців містяни поселили у своїх помешканнях. Щоб допомогти громадянам, які поселили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб (надалі ВПО), держава розробила Порядок надання компенсації за безоплатний прихисток, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану».

Від початку дії постанови мешканцям міста Рівне було нараховано компенсацію на суму понад 3 мільйони 400 тисяч гривень.

З 1 жовтня уряд схвалив рішення про збільшення розміру компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішнім переселенцям у межах програми «Прихисток». Тепер власники житла будуть отримувати 900 гривень замість 450 за кожну таку особу на місяць.

Для того, щоб отримати виплати, необхідно зробити кілька кроків.

  1. Протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати повідомлення про безоплатне розміщення ВПО через ЦНАП (майдан Просвіти, 2) чи безпосередньо до відділу з обліку та розподілу житла виконавчого комітету (вул. Шевченка, 45). У повідомленні зазначається прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та додаються копії документів, що посвідчують таких осіб та їх ідентифікаційні коди, свідоцтво про народження дитини, довідок ВПО.

Крім того, власник подає наступні документи:

  • копії паспорта громадянина України власника житла;
  • копію ІПН (РНОКПП) власника житла;
  • копію документа про право власності на житло;
  • реквізити банківського рахунку.

Подати заяву та оформити компенсацію можуть повнолітні громадяни України (старші 18 років), які безоплатно розмістили у себе ВПО, а саме:

  • власники житла або їхні представники;
  • наймачі (орендарі) житла державної або комунальної власності;
  • спадкоємці, які прийняли спадщину.

Зверніть увагу! Компенсація НЕ надається за розміщення членів своєї сім’ї.

  1. Наступний крок. Не пізніше ніж протягом 5-ти днів з дня закінчення звітного місяця подавати заяву (затвердженої форми) через ЦНАП (майдан Просвіти, 2) чи безпосередньо до відділу з обліку та розподілу житла виконавчого комітету (вул. Шевченка, 45). У заяві зазначаються паспортні дані ВПО та коди платників податків, адреса житла; кількість людино-днів у відповідному місяці; банківські реквізити для перерахування суми компенсації.
  2. Заява розглядається уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня її отримання. Перебіг 5 робочих днів розпочинається з дня, що настає за днем отримання такої заяви.

Протягом цього строку можуть здійснюватися перевірки за адресою жилого приміщення з метою встановлення факту розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження ВПО, в тому числі електронних документів).

  1. Наступний крок. Отримати виплату на вказаний банківський рахунок.

Важливо! Виплата надається за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до останніх змін компенсацію може бути надано за кошти міжнародних, благодійних організацій та громадських об’єднань. У випадку, якщо змінилася кількість розміщених осіб у житлі, власник, який розмістив ВПО, зобов’язаний у день припинення розміщення осіб або зміни їх кількості подати нове повідомлення з інформацією про зміну. Для отримання консультації щодо порядку отримання компенсації мешканці громади можуть звертатися у відділ з обліку та розподілу житла виконавчого комітету Рівненської міської ради за адресою:

м. Рівне, вул. Шевченка, 45, 4-й поверх, тел.: 633796, 633734.

Наталія МАРЩІВСЬКА, начальник відділу обліку та розподілу житла